'Sandık, Düelloya Kalacak Adayları Belirliyor'

'Sandık, Düelloya Kalacak Adayları Belirliyor'
banner23
Güney Kıbrıs, 13’üncü başkanını seçmek için bugün sandığa gidiyor.

Rum gazeteleri, 550 bin 876 kayıtlı seçmenin, 8 başkan adayından birini seçmek için bugün sandığa gideceğini ve sonuçların, saat 20.30 gibi açıklanacağını yazdılar.
İkinci tura kalması kesin gözüyle bakılan seçimde, boykot oranının daha önceki seçimlerden az olacağı değerlendirmesi yapılıyor.

Alithia gazetesi; “Şimdi Halk Konuşacak… Uzun ve Gergin Bir Seçim Öncesi Döneminin Ardından Söz Şimdi Vatandaşta” başlık ve spotuyla aktardığı haberinde, oy kullanmanın her vatandaşın görevi olduğuna dikkati çekerek, seçimde Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in, DİKO’nun Başkan adayı Nikolas Papadopulos’un ve AKEL destekli bağımsız aday Stavros Malas’ın ilk üç sırayı almasının beklendiğini yazdı. Gazete, aynı sayfadaki bir diğer haberinde ise, cep telefonu kullanıcılarına dün akşam, seçimlerle ilgili, daha önceki anketlerden çok daha farklı sonuçlara işaret eden bir anket yapıldığına dair kısa mesaj gönderildiğini kaydetti.

Konunun, anket yasağının 1 hafta önce başlamış olması nedeniyle polise intikal ettiğini belirten gazete, kısa mesajın, Yunanistan menşeli bir şirket tarafından gönderildiği bilgisini verdi.

Haber, diğer gazetelerde de şu başlıklarla yansıtıldı:

Fileleftheros gazetesi: “Risk Büyük… 13. Başkanlık Seçimi Kıbrıs Sorunu ve Ekonomide Memleketin Geleceği İçin Özel Önem Arz Ediyor”

Simerini gazetesi: “Şimdi Halk Konuşuyor… Sandık, Düelloya Kalacak Adayları Belirliyor”
Haravgi gazetesi: “Kıbrıs’ımızın ve Halkımızın Yarını İçin”

Politis gazetesi: “Sandık 20.30’da Konuşacak”

Kathimerini gazetesi: “Yeni Beş Yıllık Görevin Kapıları Kıbrıs Sorunu ve Dış Politika”.
Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2018, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18