Rumlardan Fatih çalışanlarına tutuklama kararı

Rum Yönetimi, Fatih sondaj gemisinde çalışanlar ve TPAO ile işbirliği yapan şirketlerin yetkilileri hakkında tutuklama emri çıkardı.

Rumlardan Fatih çalışanlarına tutuklama kararı
banner23

Rum Yönetimi, Mayıs ayından beridir Baf’ın 36,50 deniz mili açığında bulunan Fatih sondaj gemisinde çalışanların bütün verilerini elde etti ve Fatih çalışanları ve TPAO ile işbirliği yapan şirketlerin yetkilileri hakkında tutuklama emri çıkardı.

Fileleftheros “Adresler ve İsimler” başlığıyla manşete çektiği haberinde Rum Yönetimi’nin, Mayıs ayından beridir Baf’ın 36,50 deniz mili açığında bulunan Fatih sondaj gemisinde çalışanların bütün verilerini elde ettiği, Fatih çalışanları ve Türkiye Petrolleri Anonim Şirketi (TPAO) ile işbirliği yapan şirketlerin yetkilileri hakkında tutuklama emri çıkardığını yazdı.

Haberde Rum Yönetimi’nin Fatih personeli ve TPAO ile işbirliği yapan şirket yetkililerinin verilerini (isim ve adresler) üçüncü tarafların işbirliğiyle topladığı ve şu anda tahmini 25 tutuklama emri çıkardığı öne sürüldü.

Fatih’te İngiltere gibi çeşitli ülkelerden ve Türkiye’den personel bulunduğu ve Türkiye’nin bu aşamada, ikisi Amerikan biri Hırvat olmak üzere, sondaj konularında uzman üç şirketle işbirliği yaptığı bilgisi aktarıldı.

Gazete edindiği bilgilere dayanarak Türkiye’nin ikinci sondaj gemisi olan Yavuz’u da Temmuz ayında Karpaz körfezine göndereceğini, Yavuz’un demirleyeceği noktada, Barbaros Hayreddin Paşa sismik araştırma geminin geçmişte birçok sismik araştırma yaptığına işaret etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Nihat Erduran
Hasan Nihat Erduran - 1 yıl Önce

İşte şimdi cami duvarına işediler...mukabil tutuklama emirleri Kıbrıs Rum kesmindeki Havaalanı ve Limanları kullanan şirketler ve pilot/kaptanlara çıkarılacak...!
Kim kaybeder dersiniz!?

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18