Rumlar virüsü tespit edecek reaktör aldı

Rumlar virüsü tespit edecek reaktör aldı
banner23

Rum Meclisi Sağlık Komitesi üyelerinin, gerek Sağlık Bakanı gerekse ilgili birimler tarafından, koronavirüse karşı alınan tedbirler konusunda dün bilgilendirildiği kaydedildi.

Alithia gazetesi, Rum Sağlık Bakanlığı’nın, Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi’nin’nin verdiği talimatların tamamıyla uygulandığını, ayrıca şüpheli veya teyit edilmiş bir vakayla karşı karşıya kalınması ihtimaline karşı da hazır olunduğu teyidinde bulunduğunu yazdı.

Habere göre Rum Sağlık Bakanı Konstantinos Yoannu, virüsü tespit edecek reaktörün Genetik ve Nöroloji Enstitüsü’ne teslim edildiğini belirterek Güney Kıbrıs’ın bunu temin eden ilk ülkelerden biri olduğuna dikkati çekti.
Yoannu, bir soru üzerine Güney Kıbrıs’a yönelik girişlerde, barikatlarda, havalimanları ve limanlarda kontrollerin yapıldığını ve tedbirler çerçevesinde hazırlanan soruların sorulduğunu belirtti.

Yoannu, hastalığa karşı herkesin teyakkuzda olduğunu ancak panik havasına da gerek olmadığını belirterek koronavirüsün Ada’ya gelmesi olasılığının da ihtimal dışı olmadığını ifade etti.

Gazete aynı haberinde şüpheli bir vakanın tespit edilmesi ihtimali nedeniyle ambulansların da hazırda tutulduğunu yazdı.

(BRT/TAK)

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2020, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18