Rum – Yunan – Mısır ortak beyanı BM'de

Rum – Yunan – Mısır ortak beyanı BM'de
banner23
Güney Kıbrıs, Yunanistan ve Mısır’ın 21 Kasım 2017’de Rum tarafında düzenlediği üçlü zirvenin ortak beyanının BM’de resmî belge olarak dağıtıldığı bildirildi.

Fileleftheros “Kıbrıs-Yunanistan-Mısır Belgesi BM’de…. Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Egemenlik Haklarının Tanıtımı” başlıklı haberinde zirve ortak beyanının BM’de dağıtılmasını, Rum yönetiminin, tek yanlı Münhasır Ekonomik Bölge ilan ettiği Doğu Akdeniz bölgesindeki “egemenlik haklarının” tanıtımı çabası çerçevesindeki yeni adım olarak değerlendirdi.

Habere göre resmi belge olarak dağıtılan ortak beyana Rum Daimi Temsilci Kornilios Korniliu, Yunan Daimi Temsilci Maria Theofili ve Mısırlı Daimi Temsilci Mohamed Omar Mohamed Gad’ın imzasını taşıyan ortak bir mektup eklendi.

Mektupta “benimsenen ortak beyanın, imza sahibi üç ülke arasında  uluslararası ve bölgeler konularda görüş birliği bulunduğunu, işbirliklerinin parametre ve ilkelerinin BM anayasası, Uluslararası Hukuk, iyi komşuluk ilişkileri, barış ve istikrar ilke ve değerlerini ileri götürmeyi hedeflediğini teyit ettiği”  iddiasında bulunuldu.
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18