PKK sempatizanları eylem yatpı

PKK sempatizanları eylem yatpı
Terör örgütü elebaşına ihanet ederek tutuklanmasından sorumlu tuttukları Yunan elçiliğine siyah çelenk bıraktılar

"Afrin'de Zafer", "Öcalan'a Özgürgülük" sloganı attılar

Rum tarafında yaşayan PKK sempatizanı Kürtlerin, Türkiye’nin Arfin Harekatı’nı “protesto” için Rum İçişleri Bakanlığı ve Yunanistan’ın Lefkoşa Büyükelçiliği önüne giderek “Arfin’de zafer” ve “Öcalan’a özgürlük” sloganları attıkları bildirildi.

Haravgi “Arfin’e Saldırıyı Kınadılar… Onlarca Kürt Arfin’de Zafer ve Öcalan’a Özgürlük Diye Haykırdı” başlıklı haberinde onlarca protestocunun dün sabah toplandıkları Carlzberg fabrikası önünden Yunanistan’ın Rum tarafındaki büyükelçilik binası önüne yürüyerek, siyah çelenk bıraktıklarını yazdı.

Haberde, siyah çelenk bırakılma sebebinin, zamanın Yunan hükümetinin üst düzey yetkililerinin, terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’a ihanet ederek, “Türkiye tarafından esir alınmasına sebep olduklarını hatırlatmak olduğu belirtildi.

Terör örgütü elebaşının tutuklanmasından 19 yıl sonra şimdi de Arfin Harekâtı yapılıyor olmasını protesto edenler adına açıklama yapan, “Kıbrıs Kürtleri Theofilos Yeorgiadis Kültür Merkezi”, “Öcalan’ın serbest bırakılmasının barış prosedürü ve Kürt meselesinin siyasi çözümü yönünde önemli bir adım olacağını” iddia etti.

Gazete eylem sırasında çekilmiş bir de fotoğrafa yer verdi.

 
Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2018, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18