Lute'dan Anastasiadis'e mektup: "İlerlemeye yönelik ciddi adımlar atılmıştır"

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin Kıbrıs’la ilgili Özel Temsilcisi Jane Holl Lute, ilerlemeye yönelik ciddi adımları atıldığını ve gelecekle ilgili beklentiler bulunduğunu bildirdi.

Lute'dan Anastasiadis'e mektup: "İlerlemeye yönelik ciddi adımlar atılmıştır"
banner23

Rum Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromou tarafından yapılan yazılı açıklamada, Rum lider Anastasiades’in Lute’dan bir mektup aldığını, burada Kıbrıs’a yaptığı son ziyaret sırasında ilerlemeye yönelik ciddi adımlar atıldığını, dolayısıyla gelecek yolunda beklentiler için yapıcı bir şekilde yolun açıldığını bildirdiğini kaydetti.

Prodromou, Lute’nun, Rum lider Anastasiades’in referans şartları üzerinde bir anlaşma için çalışacağı yönündeki kişisel taahhüdünü bildirmesinden memnun olduğunu söylemesinin önemli olduğunu belirtti.

“EN KISA SÜREDEN YENİ BİR GÖRÜŞME TALEBİ”

Prodromu’ya göre Lute, Anastasiades’e devam eden çalışmalarda da çok verimli taahhütlerde bulunmasından dolayı teşekkür etti, en kısa sürede yeni bir görüşme istediğini ifade etti.

Prodromou, Lute’un ‘müzakerelerin başlamasına yönelik hedefle’ ilgili özellikle çabaların devam edeceğini teyit etmesinin önemli olduğunun altını çizdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18