Kotzias'a göre Rumlar eskiye göre daha iyi durumda

banner32

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias, olumlu bir sonuç elde edebilmek için Kıbrıs sorunuyla ilgili yeni tur müzakereler başlamadan önce uygun hazırlık yapılması gerektiğini söyledi.

Kotzias'a göre Rumlar eskiye göre daha iyi durumda
banner23

Kotzias Cuma günü Kykkos ve Tllyria Piskoposu Nikiforos'la, Lefkoşa’da Yunanistan Elçiliği ve Büyükelçilik ikametgahı inşası için bağışlanan araziyle ilgili bir anlaşma imzalamak üzere Kıbrıs’ı ziyaret etti.
 

Müzakerelere hazırlık için Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu nezdinde herhangi bir girişimi olup olmayacağına ilişkin bir soruyu yanıtlayan Nikos Kotzias, ‘bir anlaşmaya varılıp varılamayacağını bulmak’ için uygun bir hazırlık gerektiğini, kendisinin bunun bir çıkmaza götürecek ve referendumda önerilen çözümün lehine oylanmazsa müzakerelere gitmenin zarar verici olacağına inandığını belirtti.
 
 Yunanistan Dışişleri Bakanı, Çavuşoğlu’yla bir yakınlaşma sağlama çabalarının sonuç vereceğini umduğunu, ancak bunun müzakerelere yeniden başlamadan bir çözüme varılacağı anlamına gelmediğini vurguladı.
 
 Bir başka soruyu yanıtlayan Kotzias, Crans Montana’daki müzakerelerden sonra Kıbrıs Rum tarafının ilk kez öncekinden daha iyi durumda müzakerelere gireceğini ifade etti.
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18