banner38

'KIBRIS'IN ÜÇÜNCÜ BİR ÜLKENİN GARANTÖRLÜĞÜNE İHTİYACI YOK'

banner32

'KIBRIS'IN ÜÇÜNCÜ BİR ÜLKENİN GARANTÖRLÜĞÜNE İHTİYACI YOK'
banner41
banner37
banner23
Güney Kıbrıs Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiades, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs için yeni bir Konferans düzenlenmesi amacıyla Kıbrıs Türk tarafının gerekli işbirliğinde bulunmasını diledi ve gelecek hafta BM Genel Sekreteri’nin özel görevlisi Bayan Jane Holl Lute’nin adada temaslarda bulunacağını hatırlattı.

Anastasiades, Makedonitissa Mozolesinde “Kayıpların Anası” anıtının açılış töreninde konuştu. Rum lider Pazartesi günü Bayan Lute ile görüşeceğini ve görüşme sırasında Kıbrıs Rum tarafının görüşlerini açıklayacağını ifade ederek “BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs için yeni bir Konferans düzenlenmesi için diğer tarafın gerekli işbirliğinde bulunmasını diliyorum” dedi.

Kıbrıs sorunuyla ilgili tüm taraflar ve özellikle Türkiye’nin Kıbrıs’ın Avrupalı bir ülke olarak üçüncü bir ülkenin garantilerine ihtiyacı olmadığını anlaması gerektiğini ifade eden Nikos Anastasiades, adanın tehlikede bulunmadığını; komşu ülkeler ile dost ve güçlü ilişkilerde bulunduğunu ve bundan dolayı yabancı ülkelerin ordusuna ihtiyacı olmadığını vurguladı.

Anastasiades, kendisinin Kıbrıs sorununa bir çözüm bulununcaya dek çalışmalarına devam edeceğini teyit etti.
Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2018, 00:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3