Kasulidis 'Amerikalılar bizi bir süre önce uyardı'

Kasulidis 'Amerikalılar bizi bir süre önce uyardı'
Rum Dışişleri Bakanı Yoannis Kasulidis’in dün yaptığı “Amerikalıların, ilişkilerinin o kadar da iyi olmadığı için Ankara üzerinde nüfuzlarını kullanmalarının mümkün olmadığı konusunda, Güney Kıbrıs’ı uyardığı” şeklindeki açıklamaları, Rum basınında bugün geniş yer aldı.

 

Alithia gazetesi haberi “Amerikalılar Bizi Bir Süre Önce Uyardı-Müttefiklerimiz Bir Bir Türkiye’ye Müdahale Güçlüğünü Dile Getiriyor” başlıklarıyla yayımlarken Dışişleri Bakanı Yoannis Kasulidis’in bu konudaki açıklamalarına yer verdi.

 

Habere göre Kasulidis açıklamasında yakında İngiltere ve diğerlerinin, (Rum tarafının) enerji planlarında tavizde bulunmaları için baskı yapmaya başlayacağı konusunda da uyarıda bulundu.

 

Gazete haberinde ayrıca Rum MEB’indeki Türk “provokasyonları ve yasa dışı faaliyetleri” arttıkça, bu konuda, küçük “Kıbrıs Cumhuriyeti’”nin, egemenlik haklarını yerine getirmesi çabalarında ümit bağladıkları tarafından kaderine terk edildiğinin ortaya çıktığı şeklindeki yoruma da yer verdi.

 

Fileleftheros gazetesi ilgili haberi “Kasulidis: (Enerji Faaliyetlerinin) Dondurulmasına Neden Yok-İngiltere ve Diğerlerinden Enerji Planlarının Terk Edilmesi Konusunda Baskılar Bekleniyor.

 

Haravgi gazetesi ise Kasulidis’in açıklamalarına “Arzu Edilen, ‘27’lerden Ortak Kınama’” başlıklı haberi içinde yer verdi.

 
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2018, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18