Kartal Harman, Başbakan Saner’e ve Polis Genel Müdürü Soyalan’a açıkça seslendi

Kartal Harman, Başbakan Saner’e ve Polis Genel Müdürü Soyalan’a açıkça seslendi
banner23

İşsizlikten, aşsızlıktan bunalan mağdur insanların sesi olmaya devam eden Haberal Kıbrıslı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kartal Harman bu sefer gündemdeki yerini koruyan trafik cezalarıyla ilgili konuştu. Başbakan Hamza Ersan Saner ve Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan'a seslenen Harman, "Halkı karşınıza değil arkanıza alın!" dedi.

Harman'ın yazısı şöyle;

⚫️ Vatandaşın cebinden polisin elini çekin ! 
➖ Günlerdir yollarda, olur ol az yerlerde arabaların önüne atılan ve adeta elindeki makbuzu doldurma talimatı almışcasına vatandaşa ceza yağdıran polis memurlarını görüyoruz! 
➖ Elbette ki, kişisel olarak onlara söyleyecek birşey yok.
➖ Onlarda Emir kulu bir yerde. 
➖ Ha içlerinde ‘yaramaz karakterde’ olanlar olduğu gibi, herşeyden önce o üniformayı ‘eziyet’ değil, ‘hizmet’ için giydiğini bilen ‘güzel insanlar da’ var ! 
➖ Esnafın bittiği, kepenk kapattığı nerdeyse boğaz tokluğunu bile bulamadığı bu dönemde vatandaşa olur olmaz sebeplerden 400, 500 TL ceza kesenler bilin ki, sizler bu yaptıklarınızla halkı arkanıza değil KARŞINIZA alıyorsunuzdur ! 
➖ Buradan Çiçeği burnunda ki, Başbakan Saner’e ve Polis Genel Müdürü Soyalan’a açıkça seslenmek isterim. 
➖ Polis görevini yapsın! 
➖ Ama sizler aferin para toplayacaksınız diye polisin elini halkın cebine sokarsanız işte o noktada büyük yanlış yaparsınız! 
➖ Empati yapın ve eve ekmek bile götürmekte zorlanılan bu dönemde vatandaşa sola dönülmez yerden döndü diye 400 TL ceza kestirdiğinizde ne hissettiğini bir düşünün ! 
➖ Tekrar ediyorum polis işini elbette ki, yapacak ama polis ‘tahsilat’ için sokaklarda olmayacak! 
➖ Bu yanlıştan bir an önce dönmeniz temennisi ile...
➖ Halkı karşınıza değil arkanıza alın!

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2020, 23:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Asker tc
Asker tc - 4 ay Önce

Arkadaslar ben turkiye askeriyim yani adada misafirinizim. Bu gun ayni olay basima geldi ne uyari levhasi ne birsey. Alisveris yapip aracima bindim 100m gittim gitmedim binanin arkasindan onume atladi polis az kalsin altimda kalicak. Durdum ehliyeti istedi verdim basladi yazmaya. Dedim dur neye yaziyorsun nie yaziyorsun kimsin nesin niyedir die sormadan bu nedir dedim. Hic orali olmadi. Cikardim video cekmeye basladim burda uygulama yapiliyor ne uyari levhasi var ne birsey die. Bana telefonunu ver diyor dedim vermem sizi ifsa edecek isim surat vs gozukmuyor yolu cektim duba yok fln. Bana diyor telefonu ver yada videoyu sil bunu yapmazsan adli subeye soyleyip seni tutuklayacagiz. Bende asker oldugumu tekrar hatirlattim ve bunu yapamayacaklarini soyledim. Neyse uzatmayayim dedim cezayi yazdiniz eywAllah videoyuda silerim ama burda uyari levhasi vs koymadiginiza dair tutanak tutmanizi istiyorum bu benim yasal hakkim. Onuda yapmadilar. Asker oldugumu bile bile 3 ekip otosu adam bni tutuklamaya geldi. Yaziklar olsundan baska ne denir.

Ahmet eskinar
Ahmet eskinar - 4 ay Önce

Bu yazdiklarinizi gùvenlik kuvvetleri komitanligina bildirinki askere zulum edenler cezasiz kalmasin asker tc

Aytekin farisoğlu
Aytekin farisoğlu - 4 ay Önce

Sen televizyonda görmek istiyoruz sevgili harman.

Hüseyin Patatis
Hüseyin Patatis - 4 ay Önce

Çok doğru

AB
AB - 4 ay Önce

Maalesef ada da adalet ya da adil uygulama pek yo ada da torpile göre adalet var

Coskun
Coskun - 4 ay Önce

Beni sabah 7 30 da y iskele de 5 tondan düşük olmasi rngmen sorgu sual yapilmadnan yazdi böyle cahil bilgisiz ve yazma sevdlisi kişileri bu tür görevlere vermesinler koysunlar kapida nöbete

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18