Hristodulidis 'ENİ yükümlülüklerini yerine getirecek'

Hristodulidis 'ENİ yükümlülüklerini yerine getirecek'
Rum Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis, ENI şirketi Başkan Yardımcısı Lapo Pistelli’yle dün Roma’da bir araya geldi.

Fileleftheros ve diğer gazeteler, Rum Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Hristodulidis’in dün Roma’da İtalyan ENI şirketi başkan yardımcılarından Lapo Pistellİ’yle görüştüğünü ve Pistelli’nin,  ENI şirketinin Güney Kıbrıs karşısındaki taahhütlerini yerine getirme konusundaki kararlılığını vurguladığını yazdılar.

Habere göre Pistelli, şirketinin Güney Kıbrıs’ın tek yanlı ilan ettiği Münhasır Ekonomik Bölgesindeki (MEB) altı parseldeki araştırmalar konusunda üstlendiği taahhütleri yerine getireceği konusunda Hristodulidis’e güvence verdi.

Gazete, Hristodulidis-Pistelli görüşmesinin, Lübnan’daki askeri güçlerin desteklenmesi amacıyla dışişleri bakanları düzeyinde yapılan toplantı çerçevesinde gerçekleştirildiğini vurguladı.

Rum Turizm Örgütü tedbir alma yolunda

Öte yandan Haravgi gazetesi, Rum Turizm Örgütü’nün (KOT), Güney Kıbrıs’ın MEB’inde yaşanacak olası sorunların turizmi etkilememesi adına kriz mekanizması oluşturduğunu yazdı.

Gazete, KOT tarafından yapılan açıklamada, Güney Kıbrıs’ın MEB’inde bugüne kadar yaşanan olayların yurt dışından turist akışına olumsuz bir etkisi olmadığının, bu konuda Rum Dışişleri Bakanlığı ve diğer ilgili kurumlarla iş birliği içerisinde uygulanan bir mekanizmanın da mevcut olduğunun vurgulandığını yazdı.
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2018, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18