banner38

GÜNEY'DE AKIL ALMAZ BANKA SOYGUNU

banner32

GÜNEY'DE AKIL ALMAZ BANKA SOYGUNU
banner41
banner37
banner23
Güney Kıbrıs’ta akıl almaz bir olay yaşandı. 38 yaşındaki Larnaka sakini Marios Loizou iki bankadan 363 Euro değerinde nakit para ve mücevher çaldığı suçlamasıyla yargılanacak. Bankaların emanet odalarından para ve mücevherleri çıkardığı iddia edilen Loizou için savcılık 2 yıl sonra dava açtı. Geçtiğimiz Haziran ayında mahkemeye çıkarılan ancak delil yetersizliğinden serbest bırakılan Marios Loizou’nun peşini savcılık bu karara rağmen bırakmadı. Yeni bir iddianame hazırlayan savcılık Marios Loizou’nun soygun tarihlerinde orada olması ve eşine aldığı binlerce Euro değerindeki eşyalarda delildir dedi.

Polis ise yaptığı açıklamada Marios Loizou’nun hırsızlıkların gerçekleştiği dönemde bankaların kasa odalarında yalnız kaldığını belirtti.

Hırsızlık suçlaması ile 14 Eylül’de yargılanmasına başlayacak olan Loizou için kara para aklama davasının da açılabileceği öğrenildi.

1 Mart 2015 ile 22 Ocak 2016 arasında gerçekleşen olaylarda çalınan paraların yasa dışı aklama operasyonunda da kullanıldığı kaydediliyor.

İlk celsesi geçtiğimiz Haziran ayında yapılan ancak mahkeme tarafından reddedilen dava için savcıların bu sefer yeni suçlamalar yönelteceği belirtildi.

Bu arada Rum polisi hırsızlıkların, şubeler açıkken bölgeye erişimi olan bir kişi tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.

Açıklamada Loizou, her iki şubede de hırsızlık yapılan kutuların bulunduğu müşteriler listesindeki tek kişiydi denildi.

Ayrıca kasaların bulunduğu odalarda güvenlik kameraları yoktu ve kutularına girerken müşteriler yalnız kalıyordu ifadesi kullanıldı.

Detaylı incelemede ise Marios Loizou’nun hırsızlıkların gerçekleştiği dönemde bankaların kasa odalarında yalnız kaldığı belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3