Güney Kıbrıs'ta doğal gaz konusunda Akdeniz Forumu

Güney Kıbrıs'ta doğal gaz konusunda Akdeniz Forumu
Güney Kıbrıs’ta, 27-28 Mart’ta, doğal gaz ve petrol konusunda 9’uncu Akdeniz Forumu’nun düzenleneceği belirtildi.

Fileleftheros gazetesi, Güney Lefkoşa’da, 27-28 Mart’ta düzenlenecek olan 9’uncu Akdeniz petrol ve Gaz Konferansı’nın, petrol ve doğal gaz konusunda uluslararası danışmanlık yapan US Energy Stream tarafından organize edileceğini, konuşmacılar arasında Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in de bulunduğunu yazdı.

Rum, Amerikalı ve diğer yetkililerin konferans çerçevesinde konuşmalar yapacağını yazan gazete konferansa, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu, 17 ülkenin katılacağını belirtti.

Habere göre US Energy Stream şirketi CEO’su Antony Livanios katılımcılara yönelik notunda, konferansın bu yılki konusunun, Doğu Akdeniz ve Güney Kıbrıs’a yönelik Amerika ve Avrupa enerji yatırımlarının ileriye götürülmesi amacıyla, “Doğu Akdeniz’de Doğal Gazın Geliştirilmesi ve Avrupa ve Uluslararası Doğal Gaz Piyasasına Etkisi” olacağını dile getirdi.

Livanios, Güney Kıbrıs, İsrail ve Mısır’daki son zamanlardaki doğal gaz keşfinin, bölgedeki hidrokarbonun gelecekte değerlendirilmesine ışık tuttuğunu belirtti.
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2018, 21:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18