banner38

Güney Kıbrıs ve ABD özel kuvvetleri ortak tatbikat yaptı

banner32

Güney Kıbrıs’ın özel kuvvetleriyle ABD donanması özel kuvvetleri, 20-30 Eylül tarihleri arasında ortak bir planlı tatbikat eğitimi, 28 Eylül’de de ortak bir tatbikat gerçekleştirdiler. Yayın Tarihi: 01/10/21 07:02

Güney Kıbrıs ve ABD özel kuvvetleri ortak tatbikat yaptı
banner41
banner37
banner23

Güney Kıbrıs Savunma Bakanlığı’ndan yapılan basın açıklamasında, ortak eğitimin amacının, özel operasyonlarla ve karşılıklı etkileşim yoluyla personelin bilgi edinmesi ve eğitim elemanlarının planı ve ekipleri komutasında işbirliği olduğu belirtildi.

Bakanlık, Milli Muhafız Ordusu Özel Gücünün operasyon kapasitesini artırmaya ve ortak çalışmayı güçlendirmeye, bu arada da iki ülkenin silahlı güçleri arasında mükemmel ilişkileri ispatlamaya önemli katkısı olan ortak eğitimin, Güney Kıbrıs ve ABD arasında karşılıklı savunma program çerçevesinde yapıldığını bildirdi.

Milli Muhafız Ordusu Komutanı Korgeneral Demokritos Zervakis ve Güney Kıbrıs’ı ziyaret etmekte olan Avrupa Özel Operasyonlar Komutanı, Hava Gücü Komutanı Tümgeneral David H. Tabor da ortak eğitimin bir bölümüne katıldılar.

Korgeneral Zervakis, ortak eğitime katılanları kutladı; iki ülkenin silahlı güçleri arasında mükemmel işbirliğini vurguladı ve bunun faydalı olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3