DİKO ikiye bölündü

DİKO ikiye bölündü

“Atılanlardan Yeni Bir Parti Doğuyor”


Eski Başkan Marios Karoyan ve 11 üyenin Disiplin Kurulu kararıyla DİKO’dan atılmasının ardından partide karışıklık devam ediyor.

Politis gazetesi, “Kıyımlar Yeni Parti Doğuruyor – DİKO Üçe Bölündü – Yeni Parti Kurulması Çalışmaları Hızlanıyor” başlıkları altında manşetten verdiği haberde, eski Başkan Marios Karoyan ve 11 üyenin partiden çıkarılmalarının yankılarının sürdüğünü yazdı.

Gazete, Nikolas Papadopulos’un parti kurultayında tam hakimiyet sağlayabilmesi adına partiden atılanların yanı sıra, DİKO’da kalmaya devam eden ancak gelişmelerden memnun olmayan üyelerin de bulunduğunu, bu durumun partinin üçe bölünmesi halini ortaya çıkardığını belirtti.

Karoyan’ın söz konusu gelişmeye ilişkin dün de herhangi bir açıklamada bulunmadığını ancak önümüzdeki günlerde basın toplantısı yapmasının beklendiğini yazan gazete, ilk olarak hukuki yollara başvurma düşüncesinde olan Karoyan’ın, sorunun siyasi olduğu düşüncesiyle siyasi mücadele vermeye yöneldiğini aktardı.

Gazete, parti disiplin kurulunun dün gerçekleştirdiği toplantıda bir üyenin daha partiden atılmasını kararlaştırdığını, hakkında soruşturma yürütülen bir diğer üyenin ise kendi istifasını sunduğunu belirtti.

Disiplin kurulunun dünkü toplantısında kurul başkanı ile üyelerden Andreas Meraklis arasında sert tartışmalar yaşandığı, bunun üzerine Meraklis’ın da üyelikten istifa ettiği haberde yer aldı.

Haravgi gazetesi ise konuya ilişkin haberini, “Atılanlardan Yeni Bir Parti Doğuyor” başlığı altında manşetine taşıdı.

Gazete, atılan bazı DİKO üyelerinin olayı yargıya taşımaya hazırlandıklarını da vurguladı.
Diğer gazeteler ise konuya ilişkin haberlerini şu başlıklarla yansıttılar:
Fileleftheros: “Atılanlar Yeni DİKO’yu Kurmaya Hazır”.
Alithia: “DİKO İkiye Bölündü”.
Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2018, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18