Bayrak ve fotoğraf iade ediliyor

Rum Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromu, Akdoğan'daki okuldan KKTC bayrağı ile Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın fotoğrafını çalan 16 yaşındaki Rum çocuk ile ilgili açıklama yaparak, “konunun siyasileştirilmemesi gerektiğini” söyledi.

Bayrak ve fotoğraf iade ediliyor
banner23

Alithia gazetesi, Prodromu’nun Rum Haber ajansı KİPE’ye dün yaptığı açıklamalarda, bu olaydan siyasi açıdan istifade edilmeye ve olayın siyasileştirilmeye çalışılması halinde, şu günlerde, çok daha kışkırtıcı olacağını savunduğunu yazdı.

Habere göre Prodromu, kimsenin kişisel eylemler ve duygusallıkla göğüslenemeyeceğini savundu.

Bu eylemle söz konusu gencin kendini tehlikeye atmasının ötesinde, KKTC’deki kiliselerde ayin yapma imkanının tehlikeye girebileceğine işaret eden Prodromu, olayın, ayin için yapılan toplu ziyaret çerçevesinde gerçekleştiğine dikkat çekti.

BAYRAK VE FOTOĞRAF İADE EDİLİYOR

Öte yandan Politis gazetesi ise, bir grup “Lisi” (Akdoğan) kökenli Rum’un, bayrağın ve Denktaş’ın fotoğrafının BM eşliğinde iade edilmesi ve gerginlik ortamının yumuşaması için inisiyatif üstlendiğini yazdı.

Haberde, 16 yaşındaki gencin çevresinin, herkesin umduğundan daha büyük boyutlar kazandığını ve bu nedenle, ortamı yumuşatmak için inisiyatif üstlendiklerini belirttikleri kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18