Anastasiadis'e kutlama mesajları

Anastasiadis'e kutlama mesajları
Nikos Anastasiadis’in, Rum Yönetimi Başkanlığına ikinci kez seçilmesinden ötürü ABD Başkanı Donald Trump, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’den kutlama mesajları aldığı haber verildi.

Alithia gazetesine göre, Anastasiadis’e yönelik kutlama mesajında, ABD ile Güney Kıbrıs arasındaki işbirliğini takdir ettiğini ve bunun ortak değerler ile demokrasiye olan bağlılığa dayandığını ifade eden ABD Başkanı Trump, mesajında “zaferiniz, adayı iki kesimli iki toplumlu federasyon olarak yeniden birleştirmeniz ve Kıbrıs’ın ekonomik açıdan toparlanmasını sürdürmeniz için, halkınız size güvendiğini göstermektedir” ifadelerini de kullandı.

Gazeteye göre BM Genel Sekreteri Antonio Guterres de Rum lidere yönelik mesajında, Anastasiadis’in “Kıbrıs sorununun çözümüne ilişkin çabalarını dört gözle beklediklerini ve Birleşmiş Milletlerin (BM) de bu çabalara yönelik destekleyici olmayı sürdüreceğini” dile getirdi.

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping de kutlama mesajında, iki ülkenin işbirliğine değinerek, bunun güçlenmesine dair arzusuna vurgu yaptı.

 
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2018, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18