banner38

ANASTASİADİS TÜRK TARAFINA MESAJ YOLLADI

banner32

Recently-elected Cypriot President Nicos Anastasiades speaks during a news conference with Greek Prime Minister Antonis Samaras, not seen, at his official residence in Athens on Monday, March 11, 2013. A Greek official said Athens has not received any specific request for aid in recapitalizing Cyprus' ailing banks. Anastasiades is in Greece on his first official foreign visit since his election last month. (AP Photo/Thanassis Stavrakis)

ANASTASİADİS TÜRK TARAFINA MESAJ YOLLADI
banner41
banner37
banner23


Güney Kıbrıs Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada, her yöne mesajlar gönderdi.
 Anatasiadis, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin özel danışmanının Kıbrıs’a gelmesiyle, yeni diyaloğun başlamasına yönelik süreçleri etkin hale getirmesini diledi.


Anastasiadis, Türkiye’nin olduğu kadar Kıbrıslı Türklerin de, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin ortaya koyduğu parametrelerin bazılarını değil tümünü göz önünde bulundurarak, yeni perspektifi olumlu karşılayacaklarına inanmak istediğini vurguladı.


Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri tarafından 30 Haziran 2017’de belirlenen ve 4 Temmuz’da netleştirilen parametreler temelinde diyaloğa katılmaya yönelik kararlılığını yeniden dile getirdi.


Buna paralel olarak, iç cepheye de mesaj gönderdi ve ülkedeki tüm politik güçlere akıllıca siyaset yapmaya devam etmeleri, popülizmden ve ulaşılmaz hedeflerden uzak durmaları için çağrı yaptı.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2018, 20:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3