ANASTASİADİS TÜRK ORDUSUNUN GİTMESİNİ ŞART KOŞUYOR

ANASTASİADİS TÜRK ORDUSUNUN GİTMESİNİ ŞART KOŞUYOR
banner23
Güney Kıbrıs Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis,  Lute’a, Kıbrıs sorununa, Birleşmiş Milletler, uluslararası hukuk ve Avrupa müktesebatı parametreleri temelinde çözüm bulunması hedefiyle, diyaloğa oturmaya yönelik kararlılığını ifade etti.

Anastasiadis, Yurt Dışında Yaşayan Kıbrıslı Rumlar Derneği’nin Lefkoşa’da düzenlenen toplantısında yaptığı açılış konuşmasında, Guterres çerçevesindeki parametreler olarak bilinen 6 noktanın kabul edilmesi durumunda, müzakerelerin Crans Montana’da kaldığı yerden devam etmesine hazır olduğunu belirtti.

Anastasiadis, Avrupa Birliği üyesi bir ülkenin, egemenliğinin üçüncü ülkelerden korunması gerektiği için, çağ dışı kalmış garantörlükler ve ordularının sonsuza dek adada kalmasıyla bağımsız olarak kabul edilmeyeceğine bir kez daha dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Anastasiadis, Kıbrıs Münhasır Ekonomik Bölgesi’ndeki araştırmalarla ilgili olarak, Türkiye’nin tehditlerine rağmen, Lefkoşa’nın enerji politikasının somut stratejik planlar temelinde uygulanmasına sorunsuz bir şekilde devam ettiğini sözlerine ekledi.

 
Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 00:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18