Anastasiadis ile Malas'tan 'Fransız usulü' tartışma

Anastasiadis ile Malas'tan 'Fransız usulü' tartışma
Güney Kıbrıs’ta Başkanlık seçimlerinin ikinci turuna kalan Nikos Anastasiadis ile Stavros Malas, dün akşam, “Fransız usulü” bir tartışma programında karşı karşıya geldi.

Rum gazeteleri, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ile AKEL’in desteklediği bağımsız aday Stavros Malas’ın dün akşam gerçekleştirilen ve televizyonlardan yayınlanan tartışma programında bir araya geldiklerini yazdılar.

Fileleftheros, Anastasiadis ve Malas’ın ilk kez “Fransız usulü” tartışma programı gerçekleştirdiklerini, serbestçe, karşılıklı diyalog şeklinde birbirlerinin sorularına yanıt verdiklerini aktardı.

Gazeteler, söz konusu tartışmada adaylardan hangisinin daha başarılı olduğu konusunda ise farklı yorumlara yer verdiler.

Fileleftheros bir diğer haberinde, DİKO Merkez Komitesi’nin, partinin Yürütme Kurulu’nun önerisi doğrultusunda, Pazar günkü seçimlerde hem Anastasiadis’in hem Malas’ın desteklenmemesi kararını onadığını yazdı.

Gazete, geçen Pazar günkü seçimde DİKO Başkanı Nikolas Papadopulos’u destekleyen EDEK ve Dayanışma Hareketi’nin ikinci tura ilişkin kesin karlarını bugün vereceklerini ancak DİKO’yla aynı çizgiyi izlemelerinin beklendiğini belirtti.

Haberde ayrıca, Yorgos Lillikas’ın başkanı olduğu Vatandaşlar İttifakı’nın ise, ikinci turda hangi adaya oy verecekleri konusunda parti tabanını serbest bırakma kararı aldığı vurgulandı.
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2018, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18