AKEL'den Afrika'ya destek

AKEL'den Afrika'ya destek
AKEL, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Afrika gazetesine destek belirtti AKEL'in resmi hesabından yapılan açıklama şu şekilde:

"AKEL, işgal altındaki bölgede aşırı uç unsurlar tarafından bugün “Afrika” gazetesine karşı yapılan saldırıları kınamaktadır. Bu saldırıların kışkırtıcısı Bursa’da yaptığı konuşmasındaki sözleriyle “Afrika” gazetesini açık bir biçimde hedef gösteren Türk Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dır.

Suriye’nin Afrin bölgesine Türkiye’nin istilası nedeniyle Kıbrıs’taki istilasına işaret etme cesaretini gösterdiği için bir kez daha hedef haline getirilen “Afrika” gazetesi ve Şener Levent’le dayanışmamızı AKEL olarak dile getiriyoruz.

Bu saldırgan gösterilerin ardında ağırlıklı olarak AKP yanlısı bazı yerleşiklerin ve çeşitli aşırı sağ unsurların olduğu görülmektedir. Bu saldırılara ve Suriye’ye yapılan istilaya karşı çıkan Kıbrıslıtürk ilerici güçlerle dayanışmamızı ifade ediyoruz

Genel olarak, bu olaylar Ankara’nın dayatmalarının yanı sıra iç sorunlarını da bir biçimde Kıbrıstürk toplumuna taşımaya çalıştığını tekrar gözler önüne sermektedir. Yaşananlar, Türkiye’nin Kıbrıs’a her tür müdahalesinden Kıbrıs halkının tümünün sadece Kıbrıs sorununun çözümüyle kurtulabileceğini teyit etmektedir."
Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18