'Adaletin Temellerine Bomba'

'Adaletin Temellerine Bomba'
Lefkoşa Rum Kaza Mahkemesi’nin, “Lefkoşa Daimi Ağır Ceza Mahkemesi”nin de bulunduğu zemin katında 4 numaralı binasında dün günün ilk saatlerinde meydana gelen patlama ve yangın Rum basınında geniş yer aldı.

Politis “Yangın Nedeniyle Davalar Havaya…. Belirleyici Öneme Sahip Yegâne Deliller Tahrip Oldu” başlığıyla manşete çektiği haberinde, 2.40’ta başlayan ve sabah 5.00 sularında söndürülen yangının, delil odasında çıktığını ve çok önemli davalara ilişkin delillerin yangında tahrip olduğu için birçok davanın sonuçlandırılamayabileceğini yazdı.

Belge şeklindeki delillerde zararın, kopyaları da bulunduğundan,daha küçük ölçekte olduğunu belirten gazete, yangının çıkış sebebinin belirlenemediğini, polis tarafından yapılan araştırmada kundaklamaya dair emare bulunmadığını, bu nedenle itfaiye teşkilatının daha ileri bilimsel inceleme yapacağını kaydetti.

Haravgi, “Adaletin Temellerine Bomba” başlığıyla aktardığı haberinde, yangının, mahkemelerdeki güvenlik ve koruma tedbirlerindeki boşluğu, güvenlik kamerası ve bekçi bulunmadığını ortaya çıkardığını yazdı.

Şu ana kadar yapılan incelemelerde patlama ve yangının sebebinin belirlenemediğini yazan Alithia, Rum Hukuk Dairesi’nden bilgi sahibi bir kaynağa dayanarak, deliller yandı diye hiçbir davanın düşmesinin de söz konusu olmayacağını belirtti.

Belge delillerin fotokopisi, yangında tahrip olan uyuşturucu delillerinin ise fotoğrafları bulunduğuna işaret eden sözkonusu şahıs, mahkemede bunların da kabul edildiğini ve kaybedilecek tek şeyin yaşanacak gecikmeler nedeniyle zaman olacağını kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2018, 20:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18