Patlamada çok sayıda ölü var!

İspanya'nın başkenti Madrid'de şiddetli bir patlama meydana geldi. Madrid Belediye Başkanı Jose Luis Martinez-Almeida patlamada en az iki kişinin hayatını kaybettiğini, sekiz kişinin ise yaralandığını açıkladı.

Patlamada çok sayıda ölü var!
banner23

İspanya'nın başkenti Madrid'de, şehir merkezinde bir binada şiddetli patlama gerçekleşti.

Yerel saatle 15.00 (TSİ 17.00) sıralarında Madrid'in merkezindeki Puerto de Toledo Mahallesi'nde bir apartmanda patlamada oldu. Sosyal medyada yer alan görüntülere göre, patlamanın etkisiyle binanın üst katlarında büyük hasar oluştu. Görgü tanıkları çok sayıda yaralının olduğunu söyledi. Madrid Belediye Başkanı Jose Luis Martinez-Almeida'nın verdiği bilgiye göre patlamada iki kişi hayatını kaybetti, sekiz kişi de yaralandı. Belediye Başkanı patlamanın gaz sızıntısından kaynaklandığını açıkladı. Patlamanın olduğu binanın önünde yola park etmiş araçların büyük bölümü zarar görürken, sivil koruma, itfaiye ve sağlık ekiplerinin bölgeyi güvenlik koridoruna aldığı bildirildi. Binanın yanında bir yaşlı bakımevinin, okulun ve kilisenin bulunduğu belirtildi.

"ÇOK ŞİDDETLİYDİ"

Görgü tanıklarından Valeria, AA’ya patlamaya ilişkin şunları söyledi:

"Patlamanın karşısında bir binada oturuyorum. Eve girerken gaz kokusu aldım. Daha sonra da büyük bir patlama meydana geldi. Şu an şoktayım. Patlama çok şiddetliydi."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18