Genç kadın 5 yıldır kafeste tutuluyor

banner32

Filipinler'de insanlık dramı! Psikolojik rahatsızlığı bulunan 29 yaşındaki Bebe isimli genç kadın 5 yıldır ailesi tarafından kafese kapatıldı. Bebe'nin ailesi, kızlarının tedavisi için gerekli ilaçların masrafının artması nedeniyle kızlarının güvenliğini sağlamak için bunu yaptığı söyledi. Aile, elbiseleri yiyen kızları için çuvaldan elbise yaptı. Olay sosyal medyada büyük yankı bulurken, Bebe için yetkililerden yardım bekleniyor.

Genç kadın 5 yıldır kafeste tutuluyor
banner23

Filipinler ailesi tarafından 5 yıldır kafeste tutulan kızı konuşuyor. Filipinler'de, psikolojik rahatsızlığı bulunan 29 yaşındaki Bebe adlı kadın, ailesi tarafından 5 yıldır kafese kapatıldı.Yerel medyanın haberine göre, Bebe'in 2014'te depresyon teşhisi konulmadan önce bir dükkanda çalıştığını, genç kadının tedavisi için ilaç masaraflarını artması nedeniyle ailesi tarafından 5 yıldır demir kafese kapatıldığını aktardı.

İLAÇ MASRAFLARI KARŞILANMAYINCA KAFESE HAPSEDİLDİ

Filipin medyası, Bebe'nin tedavisine yönelik ilaç masraflarını karşılayamaması nedeniyle ikinci kez depresoyona girdiği, halüsinasyon gördüğünü ve etrafına karşı hırçınlaştığını yazdı.

Aileye yakın isimlerden Glyzel Bullos, Bebe'in şiddetli ataklar yaşadığını ifade ederek, " Bu kötü bir durum ancak, nedeni ailesinin Bebe'nin tedavisi için gerekli ilaçları karşılayamadığı için bu yolu izledi. Bebe'nin güvenliği için kafese kilitlendi" dedi. Bullos, ailesinin Bebe'yi sürekli alışılmadık yerlerde bulduğunu, evden kaçtığını belirterek, " Bu acı manzara Bebe'nin güvenliği için" diye konuştu.

KIYAFETLERİNİ YEDİĞİ İÇİN ÇUVAL GİYDİRDİLER

Yetkililerden Bebe için yardım bekleyen aile, genç kadının durumunu sosyal medyadan paylaştı. Videoda genç kızın çuval giydiği görülürken, aile bu durumu " Kızımız yiyeceklerini yemeye çalıştığı için çareyi çuval giydirmekte bulduk" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2021, 22:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18