GAZETECİ HARMAN İSYAN ETTİ!..

GAZETECİ HARMAN İSYAN ETTİ!..
banner23
Hala Sultan İlahiyat Koleji öğrencilerine yapılan bu çağ dışı uygulamaya KKTC’nin usta gazetecilerinden Haberal Kıbrıslı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kartal Harman çok sert tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Harman, bugün bu topraklarda bir demokrasi rezaleti yaşanmıştır dedi.

Harman kişisel hesabından şu paylaşımda bulundu;

Hala Sulatan İlahiyat koleji öğrencilerine diplomaları verilmemiştir.
Özgürlüklerin her türlüsü için sokağa inenler, bugün sırf inançlarından dolayı İlahiyat koleji mezunlarına diplomaları verilmemiştir.
Neymiş bu çocukların başları kapalıymış.
Benim anne annemde kapalıydı Allah rahmet eylesin ama o zamanlarda bile böylesi bir ayrımcılıkla karşı karşıya kalmamıştı!
Bugün bu demokrasi ayıbını yapanlar, özgürlüğü katledenler yarın ne diyecekler acaba ?
Bu ülkede insanların cinsel eğilimleri için tabelalar asıp, yürüyüşler düzenleyenler ve bunu özgürlük olarak niteleyenler, sırf başları kapalı diye çocukları diplomasız bırakabiliyor ve onların ne inançlarına ne de özgürlüklerine saygı duymuyorlar.
Bu noktada bana kimseler laiklikten, inanç özgürlüğünden bahsetmesin.

TDP Grubundan, Eğitim Bakanı Müsteşarı Sayı Asım İdris’in çocukların diplomalarının verilmesi yönünde görüş bildirdiğini biliyorum ancak, sayın bakan Zeki Çeler’in bu konudaki fikrini ve görüşünü merak etmekteyim.
İnşallah diplomaların alınmasına karşı bir görüş koymamıştır sayın bakan çünkü ve tabii ki Eğitim Bakanı Sayın Cemal Özyiğitin de bu konudaki fikrini de merak ediyorum ?
Umarım sizler bu diplomaların verilmesine engel olmamışsınızdır.
Dün bakanlıkta diplomalara imza atmak istemeyenler daire müdürlerine siz imzalayın diyenler acaba bana hangi özgürlükten bahsedecekler?
Bu arada Sayın Serdar Denktas a da konuya gösterdiği hassasiyetten dolayı da teşekkür ederken, hükümet ortağı olarak bu ‘faşizan’ hareketin ortadan kaldırılması içinde gerekenleri yapmasını rica etmekteyim.
Bu nasıl bir anlayıştır ?
Ne hakla böyle bir karar alınmıştır ?
O çocukları ve ailelerini toplum önünde ne hale soktuğunuzun farkında mısınız ?
Gençler o diplomalarınızı alacaksınız
Çünkü onlar sizin hakkınız.
Size bunları yaşatan, demokrasi ve özgürlükçülük adı altında faşistlik yapanlar utansın…
#halasultanilahiyatkolejiöğrencileriyalnızdeğilsiniz
Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18