Avrupa alarmda! Ortalık savaş alanına döndü

Hollanda'da koronavirüs kısıtlamaları protesto ediliyor. Dün başlayan gösteriler başkent Amsterdam ve Eindhoven'ın ardından Lahey'e de sıçradı. Eindhoven'da önlemlere yönelik devam eden protestolarda, protestocuların mağaza ve dükkanları yağmaladığı, bir polis aracını da ateşe verdiği belirtildi.

Avrupa alarmda! Ortalık savaş alanına döndü
banner23

'da  kısıtlamalarını protesto eden halk sokaklara döküldü. Başkent  ve  şehirlerinin ardından 'de de Kovid-19 kısıtlamaları protesto edildi. Protestolar sırasında polis arasında yaşanan çatışma sonrası 35 kişinin gözaltına alındı. 'nın bir çok ülkesinde  salgının nedeniyle kısıtlamalar protesto edildi. Salgına karşı alınan önlemlerin sıkılaştırıldığı 'nın başkenti  ve  şehirlerinde Kovid-19 kısıtlamaları halkı sokağa döktü. 'da önlemlere yönelik devam eden protestolarda protestocuların mağaza ve dükkanları yağmaladığı, bir polis aracını da ateşe verdiği belirtildi. 

TAZYİKLİ SUYLA MÜDAHELE

Polisin de tazyikli su ve göz yaşartıcı gazla olaylara müdahale ettiği ifade edildi. Protestoların diğer bazı bölgelere de sıçradığı ülkede başkent 'da da polisin gösterilere müdahale ettiği belirtildi. şehrindeki benzer manzara başkent 'da da yaşandı. Protestocular ile polis arasında çatışma yaşandı. Protestolarda 35 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.  

9 ŞUBAT'A KADAR SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ

'da geçtiğimiz sene Aralık ayından bu yana market, fırın, eczane gibi işletmeler dışındaki tüm işletmeler ve okullar kapalı tutuluyor. Ülkede salgınla mücadele kapsamında geçtiğimiz günlerde 9 Şubat'a kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.  'da alınan korona virüs önlemlerine karşı çıkan yüzlerce kişi sokaklara dökülürken, polis 40 kişiyi gözaltına aldı.

Korona virüs salgını nedeniyle kısıtlamaların sertleştirildiği Hollanda'da birden fazla şehirde protestolar patlak vermiş, başkent  ve  kentinde yüzlerce kişi sokaklara dökülmüştü. Kısıtlama karşıtı protestolar  kentine de sıçramış, göstericiler polisle çatışmıştı. Polis, çatışmalarda 240 kişinin gözaltına alındığını söyledi. Polis başkent Amsterdam'da polis ile çatışan 200, Eindhoven kentinde ise 55 kişinin gözaltına alındığını söyledi.'da toplam vaka sayısı 948 bin 933'e, toplam can kaybı ise 13 bin 540'a ulaştı. 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2021, 22:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18