Göründüğün gibi ol!

Göründüğün gibi olmayıp göstermek zorunda kaldığın yüz!

Yılların birikimleri ile geride “anıların izleri” bırakılarak bu dünyadan gideriz. Varken farkedilemeyen varlığın ile yokken gidişinin ardından akan gözyaşlarının sel olması neye yarar değil mi? Oysa bırakılan izlerinizle ne çok yüreklere küçük de olsa dokunabiliyor olması ve giderken bırakacağımız en değerli mirasımızdır.

Her ruha dokunuş, her duygulara ses veren ve geri yankılanmış nedenler!!

Her birinin ayrı ayrı farkındalığına sahip olunmuş olsaydı “bugün dünden de yarından daha güzel olurdu hayat.”

Şimdinde seni rahatsız eden her ne varsa ona odaklanarak geri yansıyanları görebilirsen inciten kişiler hayatındaysa ne mutlu sana ki değişmesi gerekenin kendin olduğunu sana yansıtıyordur.

Bunu sana söyleyenlerin kıymetini daha sonra anlar ortaya çıkartırsınız. Sende bu kişilerden biri misin? Söyledikçe incitenlerden mi? Yoksa duyarken susup içinde savaşan mı?

Hayatta haksız yere yargılanılmak. Suçun yokken suçlanılmak. Yaptıklarının hiç birinin farkedilmemesi ve daha bir çok seni rencide eden davranışlar... “Değişmeyen yaşanmışlıkların ardından değişen kendimiziz.”

Gösteremediğin kişiliğin, ettiğin mücadelen ile değişmek!

Çevrendeki kişilerin sözlü saldırısına uğrayarak Bundan rahatsız olmak yerine minnet duygunuzu dile getirmek nasıl olur? Saçmalık mı?

Bir olaydan kaçarsak kabulleninceye dek karşılaşmaya başlarız. Yüzleşmemek korkularımızın önümüzde durmasına izin verdikçe ardındaki acizliğimizin ortaya çıkması, onunda ardındaki kalıpların, nedenlerin, birikimlerin farklı yerlerden yansımaları ile karşılaşırız. Bakış açılarımız her birinde farklı yüzümüzü bize yansıtacak. Her birimizin yüzündeki maskeler değişkendir ve her zaman gerçek olamaz. Her birimizin değiştirmesi gereken bir çok duygularla yaşamak zorunda kaldığımız kader çizgilerimiz ile bir yola çıkarız. “Ben ne sen olabilirim. Sende ne ben olabilirsin. diye bir kural yok. Lakin öze giden yol ve ardındaki koşulsuz sevgiye açılan kapılarımız birdir. Gelecekte şimdiki düşüncelerimiz, duygularımızın değişebileceğini bilerek hareket edersek değişen bakış açılarımız ile sadece anda kalmaya başlarız. Farklı yaşam hikayeleri ile attığımız o ilk adımlar bizi nereye doğru yönlendireceğine karar veren kişileriz. Zamanımızı çalan bugün hiç bir şey yok!. Seçimlerimiz ile karar verdiğimiz bu hayatta tutunacak bir dal arar onu buldukmu başka bir arayışa girerek değişimi sürekli yaratırız.

Numeroloji bizim doğum tarihimizi baz alarak hareket etmemize yardımcıdır. Onun da ardındaki tablomuzda kişisel duygusal algı, anlamların değişimi ile neler elde edebileceğimizi bize yansıtır. Var olana ayna görevi yaparken seni göremediklerinle silkeler sonrasında amacına giden yolları belirlemende aracı olan doğum tarihinin rakamlarıyla Kilitli olan kapılarınızı aralamaya başlarsınız. Her farkındalık bir uyanışınızın anahtarıdır. Kendi isteğin ile ancak ordan içeriye girdiğinde çözülmeler başlar.

Aynaya yüzünü nasıl gösterdiğine bağlıdır. Kiminle nasıl dans ettiğin önemlidir. Ancak en zor kendinden başlayarak dışardan sana yansıyanları keşfetmektir. Ben, sen, o bir araya geliyorsak nedeni arama. Derslerinle kendimizi deşifre ettikçe aynadaki yüzümüzün değişiminden hoşnut olup hep daha iyisi için var ederiz.

Yaşantımız boz yap oyununu andırır. Her değişim ile yaratmaya çalıştığımız bir amaç vardır ortaya koyarak irdelediğimiz, içerisindeki deşifre edilen geçmiş izlenimlerin sorumluluğundan nasıl kurtulacağımızı bilemeyiz ama yansıyan küçük mesajlara dikkat! Çevrenizde kimyası bilinmeyen şahıslarda, arayışta olduğunuz bir nedenin formülü olabilir... bu kimlerden nasıl ders alarak ilerleyeceğinizi bilemediğinizdendir. Yargılama, eleştirme ve herkesin olması gereken yere saygısı olması dileklerimizle frekansımızı yansıtalım...

Geçmişte biri hakkınd o kadar çok konuşuldu, yargılandı, eleştirildi, haksız yere mağdur edildi, reddedildi, dışlanıldı ama kendi ayakları üzerinde durmayı başardı. Ne yaptı etti borçlanarak kendi işinin patronu oldu ve yıllarca hizmet etti. Karşılığında sevenleri çoğaldı ama neden? Güçlü olduğu için mi? Başardığı için miydi? Kimseye boyun eğmediği için miydi? Yargılamalara rağmen susmadı, konuştu. Eleştirilirken savunmasını yaptı. Dim dik durdu pes etmedi. Yarattıkça bir çok kişinin maskesini yüzünden düşürdü. Karışık duygusal bağlarıyla hayatı es geçti. Bıraktıkça serbest ve özgürleştirdiği geçmişini kabullenmişti. Kazanan kendi oldu ve sevenleri hayat bağı oldu.

“TAKILMADAN ARZU ETTİĞİNİZ TALEPLERİNİZLE YAŞAYIN”…

YORUM EKLE

banner1

banner19

banner3

banner18