LAÜ yeni öğrencilerine Kıbrıs kültürünü tanıtacak

LAÜ yeni öğrencilerine Kıbrıs kültürünü tanıtacak
Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Dış İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenlenen, 2017-2018 Akademik Yılı Bahar Dönemi’nde üniversiteye yeni kayıt yaptıran yabancı uyruklu öğrenciler için hazırlanan oryantasyon programı karşılama ile başladı.

Öğrencilerin üniversiteye ve KKTC’ye uyum sağlama sürecini kolaylaştırmak amacıyla  düzenlenen “2017-2018 Akademik Yılı Bahar Dönemi Oryantasyon Programı” kapsamında birçok aktivite yer alıyor.

Yeni öğrencilerin  fakültelerini ziyaret edip akademisyenlerden bölümleri ile ilgili bilgi alma imkanını da bulacakları programda, öğrencilere Öğrenci Dekanlığı, Dış İlişkiler Müdürlüğü ve Uluslararası Öğrenci Kulübü tarafından bilgilendirici seminerler de düzenlenecek.

Kuzey Kıbrıs’ı tanıtmak için öğrencilere, 21 Şubat tarihinde Lefke ve Güzelyurt’un, 24 Şubat tarihinde Lefkoşa ve Girne’nin tarihi, doğal ve kültürel mekanları gezdirilecek ve bilgiler verilecek, ayrıca 25 Şubat Pazar günü de Lefke doğa yürüyüşü yapılacak.

19-25 Şubat tarihleri arasında bir çok etkinliğin yer alacağı oryantasyon programında ayrıca  23 Şubat tarihinde düzenlenecek Kıbrıs Kültür Gecesi etkinliğinde tüm yeni öğrenci ve velilerine Kıbrıs Mutfağı’na özgü lezzetler ikram edilecek.
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2018, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18