GAÜ Sadettin Saran'ı konuk ediyor..

banner32

GAÜ Sadettin Saran'ı konuk ediyor..
banner23
Saran Grup Yönetim Kurulu Başkanı başarılı yönetici ve girişimci Sadettin Saran "Girişimcilikte disiplin ve başarı" konusunu anlatacak

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), 2017-2018 Akademik yılı “İnovatif Söyleşiler Dizisi” kapsamında, Türkiye’nin başarılı yönetici ve girişimcisi Sadettin Saran ile 9 Nisan 2019 Pazartesi günü söyleşi düzenliyor.

Konuyla ilgili GAÜ’den yapılan açıklamada, 9 Nisan 2018 Pazartesi 16:30’da, Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran ile, GAÜ Spectrum Hall’de gerçekleşecek olan söyleşinin, “Girşimcilikte Disiplin ve Başarı” konusunda olacağı ifade edildi. Söyleşinin, GAÜ’nün  İnovasyon temalı 2017-2018 Akademik yılı “İnovatif Söyleşiler Dizisi” kapsamında gerçekleşeceği ve söyleşi kapsamında soru-cevap bölümününde olacağı bildirildi. Ayrıca söyleşinin halka açık ve ücretsiz olacağıda vurgulandı.

Sadettin Saran Kimdir?

Amerika Birleşik Devletleri’nde 1964 yılında dünyaya gelen Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Kırıkkaleli devlet memuru bir baba ve Amerikalı bir annenin oğludur. İki yaşına kadar Amerika’da yaşayan Saran; ilk, orta ve lise eğitimini Türkiye’de aldıktan sonra spor bursuyla Kentucky Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’ne kabul edilmiştir.

Üniversite eğitimin ardından Türkiye’ye dönen Sadettin Saran, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda çalışmasının yanı sıra Martin Marietta’nın Ankara ofisinde Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir.

Sadettin Saran, Türkiye’de spor yayıncılığı alanındaki boşluğu doldurma vizyonuyla Saran Group’u kurmuştur. Saran Group, Türkiye’de spordan medyaya; turizmden havacılık sektörüne kadar 6 farklı dalda 30 şirketi ve 3000 çalışanıyla hizmet veren şirketler topluluğudur. Saran Group, yaptığı yatırımlar ve sosyal sorumluluk projeleriyle de Türkiye’nin lider şirketlerinden biri olarak öne çıkmaktadır.

1984-1985 yıllarında Türk Milli Yüzme Takımı kaptanlığını üstlenen, bu dönemde 50 metre serbest yüzme rekoru, Master Cumhuriyet Şampiyonası’nda da 50 metre serbest ve 50 metre kelebekte Türkiye rekoru kıran Sadettin Saran, sporun kendisine verdiklerini spor üzerinden topluma geri kazandırmaktadır.

Saran Group, bugüne kadar başta Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri olmak üzere 17 spor salonunu Doğubayazıt, Ağrı, Ardahan, Hakkâri, Kırıkkale, Van,  Kahramanmaraş ve Soma gibi illerde açmış, on binlerce çocuğun spor yapmasını sağlamıştır.

Ayrıca Saran Group, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Açık Deniz Yüzme Şampiyonası gibi engelli bireylere yönelik spor organizasyonlarının da destekçileri arasındadır.

Sadettin Saran, İngilizce’nin yanı sıra İspanyolca ve orta derecede Almanca bilmektedir.
Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2018, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18