Bekirpaşa Lisesi'nde dersler boş geçiyor

Kimya ve Mantık Dersleri sınav programına konulmadı

Bekirpaşa Lisesi'nde dersler boş geçiyor
banner23

Bekirpaşa Lisesi’nde sorunlar bir türlü çözülemiyor. Öğrencilerin halen daha kimya, matematik ve beden eğitimi dersleri boş geçiyor. Sınavlara bir hafta kala öğrencilerin haklarının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gasp edildiğini iddia eden veliler ise çıldırma noktasında. Bakanlığın üniversite sınavını ertelemeyeceğini göre bir an önce çözüm bulmasını talep eden veliler bakanı istifaya davet etti.

“TYT-AYT SINAVLARINI DA MI ERTELEYECEKSİNİZ.”                           

  Veliler üniversite giriş sınavlarının açıklandığı bu günlerde okullarımız halen daha öğretmensiz. Bekirpaşa Lisesi’nde halen daha kimya,  matematik  ve beden eğitimi öğretmeni yok. 12. sınıflar dahil tüm fen,  sınıflarında kimya ve mantık öğretmenlerinin olmaması,  sınavlara bir hafta kala bu derslerin sınav programına dahi konmaması bizleri arayan velileri çıldırttı. Okullar açılalı iki ay olmasına rağmen bu sorunların halen yaşanıyor olması utanç vericidir. Çocuklarımızın eğitim hakkı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gasp edilmektedir ifadesini kullandı.            

“BAKANLIK ÜNİVERSİTE SINAVLARINI ERTELEYEBİLECEK Mİ?”  

 Veliler eğitim hakları ellerinden alınan bu öğrencilerin gireceği üniversite giriş sınavlarını da Milli Eğitim Bakanlığı erteleyebilecek mi? Bu öğrencilerin gelecekleri ile oynamaya hiç kimsenin hakkı yoktur dedi.  

“5 MİLYON TL İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPILMADI”                       

 Veliler Milli Eğitim Bakanlığı’nın İskele Türk Maarif Koleji ile ilgili Bekirpaşa Lisesi Okul Aile Birliği’nden talep ettiği inşaat plan projelerinin, İskele Belediyesi tarafından 50 bin tl harcanarak çizilip hazırlanmasına ve arazi zemin etüt çalışmalarının da okul aile birliği tarafından karşılanmasına rağmen halen daha hiçbir icraat yapılmaması, bakan tarafından verilen sözlerin tutulmaması, İskele Koleji için ayrılan 5 milyon tl’lik bütçeyle ilgili açıklamaların yapılmaması İskele halkı tarafından büyük tepkiyle karşılanıyor diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18