1. Uluslararası Fen ve Sosyal Bilimler Kongresi GAÜ ev sahipliğinde gerçekleşti

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) ve Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) evsahipliğinde geçtiğimiz günlerde gerçekleşen, 1. Uluslararası Fen ve Sosyalyal Bilimler Kongresi, birçok alanında uzman akademisyenin katılımı ile GAÜ’de gerçekleşti.

1. Uluslararası Fen ve Sosyal Bilimler Kongresi GAÜ ev sahipliğinde gerçekleşti
banner23

Kongre’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren KAÜ Rektörü Prof. Dr. Uğur Özgöker, Uluslararası Fen ve Sosyal Bilimler Kongresi’nin ilkine evsahipliği yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, bu kongrenin, Türkiye ve KKTC’de ilk olduğunu ifade etti. Kongreye katılan herkese teşekkürleirni sunan Özgöker, başarılı bir çalışma olması dileklerini iletti.

Ardından, GAÜ Rektörü Prof. Dr. Kutsal Öztürk gerçekleştirdiği konuşmasında,  GAÜ Ailesi olarak böye bir organizasyona evsahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek,  Kongre ile, bilimsel araştırmaların paylaşımı yapılarak,  bilgi alışverişi ile aydınlık yarınlara katkı konulacağını söyledi.

Katılımcılar arasında bulunan Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım ise konuşmasında şunları söyledi;

“KKTC’de bulunmaktan dolayı onur duymaktayız. Fen bilimleri ve sosyal bilimleri ikisini bir araya getirmeyi başarmak çok önemlidir. Bilim denildiği zaman akıllara genellikle fen bilimleri gelmektedir. Oysa  toplumsal olguları; sosyal bilimlerin önemini de kavramamız gerekmektedir.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Akademisyeni Doç.Dr. Mehmet Kaya konuşmasında, “Çok kıymetli hocalarımızla birlikte olmaktan dolayı çok mutluyuz. Son yıllarda ülkemiz üzerinde oynanan oyunları biliyoruz ve bundan dolayı daha da çok bilimsel katkılar koymamız gereklidir.” Dedi.

Gazi Üniversitesi Bilim ve Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Yakıcı konuşmasında, “Bir bilgiyi edinmek kolay değildir. Bilgiyi edinmek için kongreler oldukça önem arz ertmektedir. Bilginin paylaşıldığı ortamlar ayrıca bizler için çok kıymetlidir. Bilimler arası bir kongre’de yer almaktan dolayı çok mutluyum. Özellikle Girne Amerikan Üniversitesi ve Kıbrıs Amerikan Üniversitesi’ne ev sahipliklerinden dolayı da teşekkür ediyorum” dedi.

2 gün süren 1. Uluslararası Fen ve Sosyalyal Bilimler Kongresi’nin ardından, GAÜ Turizm Otelcilik Uygulama Oteli Le Chateau Lambousa Hotel’de düzenlenen gala yemeği ile birlikte, katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18