Yunanistan'da kıyamet senaryosu!

Yunanistan'da kıyamet senaryosu!
banner23
Önce yangın, sonra sel şimdi de salgın korkusu, Yunan halkın panik içerisinde kalmış durumda.

ÖNCE YANGIN

Yunanistan'ın başkenti Atina'nın 40 kilometre doğusundaki Mati kasabası harabeye dönmüştü.
Binlerce ev ve araç kül olmuş ve can kayıpları tüm dünyayı derinden sarsmıştı. Mati'deki ormanlık arazinin yanmaya başlamasıyla Rafina-Atina arasındaki yol kapandı.
Sıkışıp kalan insanların tek çaresi denize doğru gitmekti. Bunu başaranlar oldu ancak pek çok kişi dumandan boğularak yaşamını yitirdi. Yunanistan'ın başına gelen felaketler bununla sınırlı kalmadı.

SONRA SEL

Yunanistan, 84 kişinin ölümüne neden olan yangın faciasının ardından şimdi de sel ile boğuşuyor. Atina’nın kuzey doğusu Marousi sele teslim oldu. Bölgede başlayan ve uzun süre devam eden sağanak yağışlar, sele dönüştü ve Marousi’yi afet bölgesine çevirdi. Özellikle Vrilissia bölgesinde 140’tan fazla baskın çağrısına yetkililer müdahale etmeye çalışıyor.Bölgenin bazı kısımlarında sular çekildikten sonra korkunç manzara gözler önüne serildi. Araçlar hurda yığınları halinde üst üste istiflenmiş gibi görüntülendi.

UZMANLAR SALGIN KONUSUNDA UYARIYOR

Yağmur nedeniyle kanalizasyonların taşarak sel sularına karışması virütik hastalıklara yönelik tehlikeyi artırdı. Selle birlikte kanalizasyon ve alt yapıların zarar görmesinin salgına neden olan mikroorganizmaları çoğaltacağını kaydeden Türkiye Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Canan Ağalar, “Sel suları kolera, tifo leptospirosis, hepatit A, sıtma, batı Nil virüsü gibi hastalıklara neden olabilir” dedi.
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18