Yunanistan, ABD ve İsrail S-400'ü imha senaryosu gerçekleştirdi

Yunanistan, ABD ve İsrail S-400'ü imha senaryosu gerçekleştirdi
banner23

Yunanistan, ABD ve İsrail’in ortaklaşa düzenlediği hava tatbikatında, Türkiye’ye yerleştirilecek olan Rus S-400 hava savunma füze sistemini nasıl imha edileceğinin provası yapıldı.

İbranice yayın yapan İsrail haber sitesi nziv.net, yabancı medya kuruluşlarının haberlerine dayandırarak verdiği haberde, İsrail’in, Rus S-300 hava savunma füze bataryalarını alan Yunanistan’da, hava savunma sistemlerinin üstesinden nasıl gelebileceğini Yunanistan’da uyguladığı dikkat çekildi.

1 Nisan-12 Nisan arasında, Yunanistan’da, Yunan, Amerikan ve İsrail hava kuvvetleri ‘Ininochos 2019’ kod adı altında ortak bir hava tatbikatı düzenledi.

Tatbikat 83 savaş uçağı, 2 İHA ve 6 helikopter dâhil olmak üzere 87 farklı uçak tarafından gerçekleştirildi.

Bu yılki tatbikat, özellikle düşmanın hava savunma sistemlerini felç etme (SEAD) operasyonlarının ana hatları doğrultusunda veya daha ayrıntılı olarak odaklandı.

Yabancı uzmanlar, Yunanistan hava sahasında gerçekleştirilen son tatbikat provasının amacının, Türkiye’nin Rusya’dan sipariş ettiği ve topraklarına yerleştireceği S-400 hava savunma füze bataryalarını yok etmek olduğunu ileri sürdüler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Karasalih
Mustafa Karasalih - 1 yıl Önce

Kim dedi Türkiye arkamızda olmazsa 5 saat yaşayabiliriz diye!!!! Şahsen ben öyle bişey demedim. Kendilerini hükümet zanneden kuklalarda söylediyse da,onları kim kaale alır ki.Hiç kimse onları kaale almaz!!!! Bizi dışarıda temsil eden,sadece dünya tarafından toplum lideri olarak tanınan,bizim de cumhur başkanı dediğimiz (muhtarda daha az yetkili)makamda bulunan Mustafa Akıncı'dır.Mevcut siyasiler içinde saygı duyduğum tek dürğst insan da odur.Onun da öyle bişey dediğini ne duydum ne de okudum.Bu yüzden bu galligaları ciddiye almayın!!!!

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18