banner38

Yunan pilotların küstahlığı!

banner32

Yunanistan ile Türkiye arasındaki Doğu Akdeniz ve Ege gerilimi sürerken Yunan savaş pilotlarının kollarına taktıkları “Mehmetçik Avcısı” peçleri dikkat çekti. Yunan savaş pilotlarının taktığı küstah peçler sosyal medyada gündem oldu!

Yunan pilotların küstahlığı!
banner37
banner23

Yunanistan Hava Kuvvetleri’nin Mirage tipi savaş uçaklarını kullanan Yunan pilotların, üniformalarında kullandıkları peç sosyal medyada gündem oldu! Yunanistan’la Türkiye arasındaki Doğu Akdeniz ve Ege gerilimlerinin yoğun olarak sürdüğü şu günlerde yayılan görüntüde, Yunanistan Hava Kuvvetleri’ne bağlı Yunan pilotların “Mehmetçik Busters” yani Mehmetçik Avcısı yazılı peçleri, üniformalarında yer verdikleri ortaya çıktı.

Sosyal medyada tepki çeken peç görüntüsünde Yunanistan pilotlarının bu hasmane tavrı kınandı. Yunanistan ile Türkiye arasında gerilimin arttığı son günlerde Doğu Akdeniz’deki araştırma faaliyetleri ve Kıbrıs adasıyla ilgili problemler ön plana çıkıyordu. Yunan Mirage tipi savaş uçağı pilotlarının kullandığı peçler ortamı daha da geriyor.

YUNAN PİLOTLARIN PEÇLERİ TEPKİ ÇEKTİ! KÜSTAH YAZI… 

Yunan pilotların yaptığı terbiyesiz ve düşmanca tavra karşılık Türkiye’den sert bir tepki gelmesi ve bir “misilleme” beklentisi var. Türkiye’nin Ege’de uzun zamandır yürüttüğü faaliyetlerde üstünlük kurduğu “hava mücadelesinde”, Yunan pilotların kullandığı peçler, çaresizliğin bir simgesi olarak yorumlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 16:24
YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18