banner38

Yunan Bakan itiraf etti! 'Türkiye dengeleri değiştirebilir, endişeliyiz...'

banner32

Yunanistan Dışişleri Bakanı malumu ilam ederek Türkiye'nin gelişmiş sistemlerinin kendileri için korkutucu olduğunu söyledi. Yunan Bakan Dendias, ülkesi için 'acı itiraf' niteliğinde açıklamalar yaptı. Öte yandan Türkiye'nin yaptığı yeni anlaşma da 'Tehlikeli gelişme' başlığıyla duyuruldu ve "Türkiye bize yeni cephe açıyor" ifadesine yer verildi.

Yunan Bakan itiraf etti! 'Türkiye dengeleri değiştirebilir, endişeliyiz...'
banner37
banner33

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Yunan "Parapolitika" gazetesine çok önemli açıklamalarda bulundu.

2

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, Türkiye'nin gelişen silah sistemlerini değerlendirdi. Doğu Akdeniz'deki dengeleri değiştirebileceğini söyledi.

3

Türkiye’nin bölgedeki askeri gücünü değerlendiren Dendias, Türkiye’nin taarruz harekatlarında kullanabileceği sistemlere sahip donanımı olduğunu vurguladı.

4

Dendias, Türkiye’nin silah sistemlerinin Doğu Akdeniz'deki güç dengesini değiştirebileceğini belirtti, bunu kendileri ve bölge ülkeleri için "endişe kaynağı" olarak niteledi.

5ÇELİŞKİLİ İFADELER

ÇELİŞKİLİ İFADELER 

Yunan Bakan bölgede izledikleri politikaya ilişkin çelişkili ifadelerde de bulundu.

6

Bir taraftan Aynı endişeleri taşıdığını ileri sürdüğü bölge ülkeleri ile iş birliğini güçlendirdiğini söylerken, diğer taraftan da Yunanistan'ın kimseye karşı ittifak kurmadığını savundu.

7

Dendias, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Atina ziyaretini iki ülke arasındaki iletişim kanallarının güçlendirilmesine yönelik bir adım olarak niteledi.

8

Yunan Bakan, Türkiye ile ilişkileri olumsuz etkileyen tüm sorunları masaya koyduklarını belirtti ve görüşmede çıkan somut iş birliklerine dikkat çekti.

9

Çavuşoğlu ile neredeyse 20 yıldır tanıştıklarını hatırlatan Dendias, “Dostça ilişkilerimiz olduğu gerçeğini hiçbir zaman saklamadık” dedi, kişisel ilişkilerle görevin karıştırılamayacağını söyledi.

10BİZE YENİ CEPGE AÇIYORLAR

'BİZE YENİ CEPGE AÇIYORLAR' 

Yunan medyasında 'Tehlikeli gelişme' başlığıyla verilen haberde "Artık Türkler ve Arnavutlar sadece İHA'larda kalmayacak, Bayraktar için de anlaşmaya varacak" denildi. Haber şöyle devam etti:

11

"Bu, Helenizmi kuşatmayı amaç ve gaye edinmiş bir anlaşmadır. Türkler Bayraktar'ı Kıbrıs'a gönderdi, Libya'ya gönderdi, sürekli Ege'ye gönderiyorlar, şimdi ise Arnavutluk'a da gönderiyorlar ve bize yeni bir cephe açıyorlar."

12

"Arnavutluk İçişleri Bakanı Bledar Çuçi ve beraberindeki heyet, Baykar Milli S/İHA Ar-Ge ve üretim tesislerini ziyaret etti."

13

"Ziyarette Bakan Çuçi'ye Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar eşlik etti. Bayraktar, Bakan ve beraberindeki heyete Baykar'ın geliştirdiği S/İHA sistemleri hakkında bilgi verdi. Bakan, ziyareti sırasında Bayraktar SİHA'larını ilgiyle inceledi."

14ABD UÇAKLARININ ARKASINA GİZLENDİLER

ABD UÇAKLARININ ARKASINA GİZLENDİLER 

Doğu Akdeniz krizinin tırmanmasıyla ABD'nin arkasına gizlenen Yunanistan, Amerikan ordusuna ait savaş uçaklarını Türkiye sınırında uçurararak yeni bir skandala imza attı.

15

Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı, Suudi Arabistan'dan havalanan F-16'ların yeni fotoğraflarını resmi internet sitesinden yayınlayıp gerçek mermilerle atış yapıldığını duyurdu.

16

Suudi F-15'lerinin ilkbaharda Girit Adası'ndaki Suda Hava Üssü'ne inmesinin ardından Yunan savaş uçakları da tatbikat için Tebük'teki Kral Selman üssüne uçtu.

17

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3