banner38

TRUMP'IN YÜKSEK MAHKEME ADAYI BRETT KAVANAUGH

banner32

TRUMP'IN YÜKSEK MAHKEME ADAYI BRETT KAVANAUGH
banner41
banner37
banner23
ABD Başkanı Donald Trump, Washington DC Temyiz Mahkemesi Yargıcı BrettKavanaugh'u ABD Yüksek Mahkemesi üyeliği için aday gösterdi.
Beyaz Saray'da açıklamalarda bulunan Trump, "Kavanaugh, ABD yasalarını en iyi şekilde uygulayacak kişidir." dedi.
Trump, Kavanaugh'un Yüksek Mahkeme'den emekliye ayrılacak Anthony Kennedy'nin yerine geçebilecek "en iyi isim" olduğunu söyledi.
Konuşmasına, kendisini aday gösteren Başkan Trump'a teşekkür ederek başlayan Kavanaugh ise "Bana gösterdiğiniz güveni boşa çıkartmayacağım, gurur duyuyorum." ifadesini kullandı.
ABD'nin en saygın okullarından biri kabul edilen Yale Üniversitesinin Hukuk Bölümünden mezun olan BrettKavanaugh, annesi ve babasının da hukuk fakültesi mezunu olduğuna dikkati çekti.
Harvard, Yale ve Georgetown gibi saygın üniversitelerde hukuk dersleri veren 53 yaşındaki Kavanaugh, eski Başkan George W. Bush'a danışmanlık yapmıştı.
Ayrıca Kavanaugh, yalan söylediği gerekçesiyle Bill Clinton'ın görevden alınmasını öngören tasarıyı hazırlayan hukuk adamlarından biri olarak da biliniyor.
Kavanaugh, Başkan Trump'ın görevi süresince Yüksek Mahkeme'ye aday gösterdiği ikinci isim oldu.
Trump daha önce, hayatını kaybeden yargıç AntoninScalia'nın yerine 49 yaşındaki NeilGorsuch'u aday göstermişti. Gorsuch, Kongrede onaylanmasının ardından Yüksek Mahkeme'deki 9 yargıçtan biri olarak görevini sürdürüyor.
BrettKavanaugh'un Kongreden onay alması durumunda Cumhuriyetçi başkanların aday gösterdiği isimler Yüksek Mahkeme'de sayı olarak üstünlüğünü korumaya devam edecek
Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3