Trump'tan o ülkelere tehdit: Bunu unutmayız

Petrol fiyatlarının yükselmesine Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla tepki gösteren ABD Başkanı Donald Trump, Ortadoğu ülkelerini tehdit etti.

Trump'tan o ülkelere tehdit: Bunu unutmayız
banner23

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald TrumpPetrol fiyatlarının yükselmesi konusunda Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nü (OPEC) suçladı.

Sosyal medya hesabından "Fiyatları düşürün" diye açıklama yapan Trump, OPEC'i de tehditetti.

"Biz olmadan uzun süre emniyette olamazlar"

Trump, Twitter üzerinden paylaştığı mesajında şu ifadelere yer verdi, "Ortadoğu ülkelerini biz koruyoruz. Biz olmadan uzun süre emniyette olamazlar. Ama yine de daha yüksek petrol fiyatlarında ısrar ediyorlar. Bunu unutmayız. OPEC tekeli fiyatları hemen şimdi düşürmeli!"

Trump, daha önce OPEC'in en büyük üreticisi olan Suudi Arabistan'a üretimi artırma çağrısı yaparak İran ile mücadelesinde yardım ettikleri Riyad'ın petrol konusunda Washington'a destek olması gerektiğini söylemişti.

Yaptırımlar 4 Kasım'da yürürlüğe girecek

Washington'ın Tahran'a yönelik yaptırımları 4 Kasım'da yürürlüğe girecek.

OPEC'in kurucu üyelerinden Venezuela da ABD'nin yaptırım listesinde bulunuyor.

Amerikan Enerji Bakanı Rick Perry, geçen haftalarda Rusya'ya bir ziyarette bulunarak, Suudi Arabistan, ABD ve Rusya'nın İran'dan kesilecek petrol tedarikinin yerine küresel üretimi kendi aralarında artırabileceği önerisinde bulunmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18