banner38

Trump: 'Hazır ol Rusya, füzeler gelecek'

banner32

Trump: 'Hazır ol Rusya, füzeler gelecek'
banner37
banner33

 ABD Başkanı Donald Trump Suriye'deki kimyasal saldırıyla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı.  Trump, "Hazır ol Rusya, füzeler gelecek" dedi.
Suriye'nin Duma kentinde sivillere yönelik kimyasal silah kullanılmasına Twitter hesabından tepki gösteren ABD Başkanı Donal Trump, "Hazır ol Rusya, füzeler gelecek" dedi.

Rusya'ya net bir mesaj gönderen Trump "Halkını gazla ödüren bir hayvanla ortak olmamalısın" dedi.

Trump Rusya'ya yönelik mesajında şunları belirtti:

"Rusya, Suriye'ye atılacak olası füzeleri vuracağını söylüyor. Hazır ol Rusya çünkü yeni, nazik ve akıllı füzeler gelecek. Halkını gazla öldüren ve bundan da zevk alan bir hayvanla ortak olmamalısın."

Rus Büyükelçi "Suriye'ye atılacak füzeleri vururuz"

Rusya'nın Beyrut Büyükelçisi Aleksandr Zaspıkin ABD'yi Suriye'ye füze saldırısı düzenlememesi konusunda uyarmıştı.

Zaspıkin, "ABD'nin Suriye'ye füze saldırısı düzenlemesi halinde Rusya'nın bu füzeleri vuracağı ve fırlatıldıkları yeri hedef alacağını' açıklamasını yapmıştı.

Lübnan'da yayın yapan El Manar televizyonuna konuşan Rusya'nın Beyrut Büyükelçisi Aleksandr Zaspıkin şunları söylemişti:

''Rusya, ABD'nin Suriye'ye yönelik herhangi bir saldırganlığı karşısında, Devlet Başkanı'nın (Vladimir Putin) açıklamasında dediklerini yerine getirecektir: Amerikan füzelerini vurup, ateş açılan yerlere saldırı düzenleyecektir.''

 

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2018, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3