Trump çıldırdı "Hükümeti kapatırım"

banner32

ABD Başkanı Donald Trump ile Demokratların Senato lideri Chuck Schumer ve Temsilciler Meclisi lideri Nancy Pelosi arasında Oval Ofis'te, "Meksika sınırına duvar tartışması" çıktı. Tartışma Amerikan kamuoyunun gündemine oturdu.

Trump çıldırdı "Hükümeti kapatırım"
banner37
banner23
  • ABD Başkanı Donald Trump görüşmede, Meksika sınırına duvar örülmesi için Kongre'den talep ettiği bütçenin ayrılmaması durumunda "hükümetin kapanabileceği" uyarısını tekrarladı. Demokrat Parti'nin Temsilciler Meclisi lideri Nancy Pelosi ise, "Amerikalıların Trump yüzünden hükümetin kapanmasını istemediğini" dile getirince ortam bir anda gerildi. Pelosi'nin sözünü kesen ABD Başkanı Donald Trump, "Sınır güvenliği için hükümeti kapatmaktan gurur duyarım. Çünkü bu ülkede yaşayanlar, suçluların ve uyuşturucu sorunu olanların ülkemize akın etmesini istemiyor" şeklinde konuştu. Sözlerinin devamında İsrail'in ördüğü duvardan örnek veren Trump, "Bir duvarın ne kadar etkili olabileceğini İsrail'e sorun. Ülkemize teröristler dahil herkes geliyor. Sınır güvenliğine ihtiyacımız var. Sınıra bir duvar projesi de bunun bir parçasıdır" değerlendirmesini yaptı. Sınır güvenliği için bütçeden 5 milyar dolar talep eden Trump'ın aksine Demokrat liderler sınır güvenliği paketi için 1,3 milyarın yeterli olacağını savunuyor. 

  • ABD Kongresi'nin 21 Aralık'a kadar bütçe tasarısı üzerinde bir uzlaşma sağlaması gerekiyor, aksi durumda hükümetin kapanması gündeme gelecek

YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18