Paykwik Nedir ve Nasıl Bozum Yapılır?

Paykwik Nedir ve Nasıl Bozum Yapılır?
banner23

İnternet çağı hızlı bir şekilde gelişmeye başladığından beri, sanal kart olarak değerlendirilebilecek finansal enstrümanların sayısı da çok hızlı bir şekilde arttı. Bu durum ise ön ödemeli kart bulmak isteyen kişilerin seçeneklerini arttırdı. Bugün, kendi deneyimim çerçevesinde sizinle çok farklı bir kartı paylaşacağım. Paykwik Türkiye içerisinde oldukça uzun yıllardır hizmet veren ve yurtdışındaki siteler başta olmak üzere çok sayıda sitedeki alışverişlerde kullanıcılara kolaylık sağlamayı amaçlayan platformlardan bir tanesi. Her kullanıcı gibi ben de, bu tür bir platformun, yani parayı kullanmak ve harcamak üzerine kurulan bir platformun nasıl alışveriş aracı olabileceğini başta anlayamadım. Fakat sanal kartlarınızı bir birikim hesabı gibi düşünerek Paykwik üzerinde para biriktirmeniz mümkün.

Paykwik Sanal Kartı Alarak Nasıl Yatırım Yapıyorum?

Ön ödemeli kart sistemi ile çalışan Paykwik sanal kartı, çok kısa süre içerisinde internet üzerinden alışveriş yapmayı seven genç nesil arasında popüler oldu. Bu sanal kart üzerinden alışveriş yapma fikirleri ise forumlarda tartışılıyor. Dilerseniz benim yatırım deneyimimden söz edeyim.

Bilindiği üzere Paykwik, Euro veya Dolar cinsi üzerinden para ön ödemesi gerçekleştirebileceğiniz bir sistemdir. Dolayısıyla içerisinde Dolar cinsinden ya da Euro cinsinden para olan bir karta sahip olduğunuzda, Dolar ya da Euro’yu, Türk parası ile satın almış oluyorsunuz. Basit bir borsa mantığını bu noktada oturtabiliriz. Satın aldığınız ve sanal kartınız içerisinde bekletmeye başladığınız paranız, Türk Lirası’nın ve Euro kurunun kalanının değer değişimlerine göre değer kazanıyor ya da kaybediyor. Uzun süreçli bir yatırımda, neredeyse bütün bankalardan daha güvenli bir platfom içerisinde, herhangi bir kimlik bilginizi vermek zorunda kalmaksızın Euro bazlı karta yapmış oluyorsunuz. Euro’nun fiyatı arttıkça da kar ediyorsunuz.

Benim kredi kartı ile paykwik ödemelerimde önemsediğim tek nokta her zaman güvenlik oldu. Alışveriş yapmak çok büyük bir tutkum olmadığından, böylesine güvenilir bir sistemi alışveriş için kullanmanın mantıklı olabileceğini düşündüm. Alternatif güvenli kart arayanlar ya da yaptıkları işlemlerde kesinlikle adının geçmesini istemeyenler için gerçekten iyi bir fikir.

Paykwik Sanal Kart Bozdurma İşlemimi Nasıl Yapıyorum?

Mobil ödeme ile Paykwik satın alım işlemi gerçekleştirdikten sonra ya da aynı işlemi kredi kartı ile yaptıktan sonra, para biriktirmeye başlayabilirsiniz. Peki sanal kart içerisinde birikmiş olan paranızı bozmak istediğinizde ne yapacaksınız? Daha önce de belirttiğim gibi, uzun resmi işlemler ile sizi yoran geleneksel bankaların aksine, Paykwik sizi kesinlikle yormuyor. Satın alma işlemimi gerçekleştirdiğim hız ve kolaylıkla, bozdurma işlemimi de gerçekleştirebiliyorum.

Farz edelim ki sanal kartımın içerisindeki bakiyemin bir kısmını kullandım fakat kalan kısmını kullanmamaya karar verdim ve Türk Lirasına dönüştürmek istiyorum. Bunu oldukça kolay bir şekilde yapabilirim. üzerinden whatsapp ya da canlı destek noktalarından hizmet alarak bu bildirimi oluşturabilirim. Bu sayede kısa süre içerisinde kalan bakiyem güncel kur fiyatlarına göre Türk Lirası’na dönüştürülecektir.

Kısacası, diğer sanal kart sistemlerinden farklı olarak, Paykwik kullanırken kesinlikle paramın esir altına alındığını ve sınırlandırıldığını hissetmedim. Bu da benim için bir sanal kartın sahip olması gereken en önemli özelliklerden biriydi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2018, 19:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18