Londra'da Kayıp Kıbrıslı Türk olayında flash gelişme

Londra'da Kayıp Kıbrıslı Türk olayında flash gelişme
banner23

Geçtiğimiz Cuma sabahı, Londra'nın Canning Town bölgesinde bir eve baskın yapan İngiliz Polisi'nin, evin buzluğunda ölü iki kadın cesedi bulmasının ardından bulunan cesetlerden birinin, yaklaşık bir yıldır 'kayıp' olan Kıbrıslı Türk kadın Mary-Jane Mustafa olabileceği iddia ediliyor.

çocuk annesi 38 yaşındaki Mary Jane Mustafa, en son geçen yıl Mayıs ayında bölgedeki bir markette görüldükten sonra sırra kadem basmış, o günden beri de İngiliz Polisi tarafından ‘kayıp’ ilan edilmişti.

Londra’nın East End bölgesinde bulunan Canning Town bölgesindeki eve baskın düzenleyen polis, evin sahibi ‘Ali’ isminde birisinin arandığını açıklarken, İngiliz The Sun Gazetesi, söz konusu şahsın, polisin baskın yaptığı gün ortalardan kaybolduğunu ve yakın bir arkadaşını arayıp ‘bazı kadınları öldürdüm’ dediğini yazdı. Yine gazeteye konuşan bölge sakinleri, kayıp kişinin, ev sahibi ile bölgede görüldüğünü dile getirdi.

Gazete, Mary Jane Mustafa’nın geçen yıl Haziran ayında, Londra’da yaşayan yeğeni Ayşe Hüseyin tarafından polise ‘kayıp’ olarak bildirildiğini yazarken, polisin o günden beri aramalarını sürdürdüğünü ifade etti. Ayşe Hüseyin’in, kendi sosyal paylaşım sitesinden sık sık Mary Jane Mustafa’nın bulunması için çağrılarda bulunduğu yazan gazete, Hüseyin’in en son “Doğum gününde özlendin ve şimdi Noel’deyiz. Bugün kızını alıp Noel alışverişine gittim. Ona ‘annen bu işi çözecek, erken zamanda geri gelecek’ dedim” diye yazdığı öğrenildi.

Mary Jane Mustafa’nın, 19 yaşında bir oğlu ve ortaokula yeni başlayan bir kızı olduğu öğrenildi.

kaynak:kıbrıs postası

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18