Hindistan’da erkekler çetesi tecavüze direnen iki kadının başını tıraş ettirdi

Hindistan’da genç kıza tecavüz niyetiyle girdikleri evde anne ile kızın direnişiyle karşılaşan çete dövdükleri kadınların saçlarını çağırdıkları berbere tıraş ettirdi. Çetenin içinde yerel bir hükümet yetkilisi de vardı.

Hindistan’da erkekler çetesi tecavüze direnen iki kadının başını tıraş ettirdi

Ülkenin kuzeydoğusundaki Bihar eyaletinde polis yetkilisi Sanjay Kumar, Thomson Reuters Foundation’a yaptığı açıklamada “Anne ve kızın direnç göstermesiyle sinirlenen adamların bölgedeki bir berberi çağırdığı ve berberin de kadınların başlarını tıraş ettiği” bilgisini verdi.

Anne ve kızına sopalarla saldıran adamlar, daha sonra kadınları köyde dolaştırınca komşularının tepkisiyle karşılaştı.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bilgisini veren Kumar “İki kişiyi tutukladık, diğer 5 kişiyi de arıyoruz” açıklamasında bulundu.

NDTV kanalına konuşan anne “Çok kötü bir şekilde dövüldük. Vücudumun her yerinde yaralar var, kızım da yaralandı” dedi.

Genç kızsa şunları söyledi:

Akşam saat 6.30 civarında bu muhitten 5 erkek eve zorla girerek beni taciz etmeye başladıklarında annemle yalnızdım. Annem ve ben karşı çıkınca, bizi sopalarla dövmeye başladılar ve evden dışarı çıkardılar.

Delhi’de Aralık 2012’de bir çetenin okul otobüsünde öğrenciye tecavüz etmesinin ardından yürürlüğe konulan yasal düzenlemelere rağmen Hindistan, kadınlara yönelik cinsel şiddette kötü bir şöhrete sahip.

Son resmi rakamlara göre, ülkede 2016’da günde ortalama 100 olayla yaklaşık 40 bin tecavüz vakası kayıtlara geçti.

Kuzey eyaleti Uttar Pradesh’de bu hafta başında bir adam, kızlarından birini taciz etmesine karşı çıkan iki kadını arabasıyla ezerek öldürmüştü.

Nisan ayındaysa Bihar eyaletinde 4 erkek, tecavüz etmek istedikleri kızın karşı koyması üzerine kıza asitle saldırmıştı.

Eyalette 2014’te de köyün ileri gelenleri, halka açık bir yerde erkek arkadaşıyla konuşan yetim kızın başını tıraş ettirdikten sonra yüzünü külle karartmış ve sokaklarda dolaştırmıştı.

İndepent Türkiye

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18