Hİndistan değil Almanya

banner32

Hİndistan değil Almanya
banner23

Dünden beri etkili olan sağanak yağış Almanya'ya felaket getirdi. Sel nedeniyle 58 kişi yaşamını yitirirken, 70 kişinin kayıp olduğu öğrenildi. Çok sayıda yolun trafiğe kapatıldığı ülkede bir kent de afet bölgesi ilan edildi.

Almanya, Belçika, Lüksemburg ve Hollanda'nın bazı bölümlerinde dünden beri etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiliyor. Çok sayıda kişinin kaybolmasına yol açan sağanak yağışlar nedeniyle 58 kişi yaşamını yitirdi.

ÖLÜ SAYISI ARTIYOR

CNN Türk canlı yayınına bağlanan Hülya Sancak, sele teslim olan ülkedeki son durumu anlattı. Ölü sayısının hızla arttığına dikkat çeken Sancak, özellikle Almanya'nın batısının selden etkilendiğini belirtti. Sancak ayrıca, ülkede son yıllarda sel felaketi yaşandığını ancak bu kadar can kaybı olmadığını, ilk kez böyle bir felakete şahit olduklarını söyledi.

Almanya'da sel felaketi! 6 bina yıkıldı, 20 kişi yaşamını yitirdi

PEK ÇOK EVİ SU BASTI

Sağanak yağışın en fazla etkili olduğu Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya ve Rheinland - Pfalz eyaletleri ile Lüksemburg, Belçika ve Hollanda'nın bazı bölümlerinde olağanüstüsü hal ilan edildi. Bu bölgelerde yüzlerce evi su bastı. Birçok kent ve kasabaya dünden beri elektrik verilemiyor.

Almanya'da sel felaketi! 6 bina yıkıldı, 20 kişi yaşamını yitirdi

200 BİN KİŞİYE ELEKTRİK VERİLEMİYOR

Yetkililer ülkenin batısında daha fazla etkili olan yağışlar nedeniyle 200 bin kişiye elektrik verilemediğini, birçok yerleşim yerinin de sular altında kaldığını bildirdi.

Almanya'da sel felaketi! 6 bina yıkıldı, 20 kişi yaşamını yitirdi

6 BİNA YIKILDI

Bölgede etkili olumsuz hava koşulları nedeniyle 6 bina yıkılırken, çok sayıda yol trafiğe kapatıldı, tren sereleri de iptal edildi. Öte yandan, beş kişinin hayatını kaybettiği Koblenz kenti yakınlarında bulunan Ahrweiler bölgesi de afet bölgesi ilan edildi.

25 BİNA ÇÖKME TEHLİKESİ ALTINDA

25 binanın çökme tehlikesi altında olduğu aktarılırken, demiryolu ve karayolu taşımacılığının kesintiye uğradığı ve önemli bir ticaret arteri olan Ren'de nakliye çalışmalarının askıya alındığı bildirildi.

KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Rheinland-Pfalz eyaletinin Bad Neuenahr-Ahrweiler kentinde sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısının da 18'e yükseldiği bildirildi. Ayrıca daha önce Sauerland bölgesinin yanı sıra Solingen ve Kamen şehirlerinde 4 kişinin su baskınlarında öldüğü açıklanmıştı.

İki eyaletin birçok bölgesinde sel ve su baskınlarından dolayı evlerin çöktüğü, cadde ve sokakların sular altında kaldığı, birçok evin de çökme tehlikesinin bulunduğu aktarıldı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18