banner38

Gözler onun üzerinde

banner32

Gözler onun üzerinde
banner41
banner37
banner23

Dünyanın TB-2 SİHA’larına olan ilgisi artarak devam ediyor. Muharebe alanında elde ettiği başarılarla “Oyun değiştirici” unvanını alan yerli ve ulusal SİHA Baykar TB-2, yeni bir ihracat gerçekleştirdi


 
Türk devletler topluluğu üyesi, kardeş ve dost ülke Türkmenistan, TB-2 SİHA sistemleri satın aldı. Baykar’ın yeni ihracatı, Türkmenistan bağımsızlık gününde sergilendi.


 
BAĞIMSIZLIK GÜNÜNDE SERGİLENDİ

Türkmenistan, bugün Bağımsızlık Günü’nün 30’uncu yılını kutluyor. Türkmenistan’ın bağımsızlığının 30’uncu yılı sebebiyle düzenlenen askeri geçit merasiminde, Baykar Savunma üretimi Bayraktar TB2 SİHA’lar birinci sefer sergilendi. Böylece Bayraktar TB2 SİHA’ların Türkmenistan’a ihraç edildiği, doğrulanmış oldu.

YERLİ MÜHİMMATLAR DA TEDARİK EDİLDİ

Hatırlanacağı üzere; Türkiye, Temmuz 2021 periyodunda Türkmenistan’a 37 milyon ABD Doları pahasında savunma ve havacılık sanayii ihracatı gerçekleştirmişti. Bu doğrultuda Türkmenistan’ın, Bayraktar TB2 SİHA’ları bu yıl içerisinde teslim aldığı görülüyor.

Ayrıyeten sergilenen Bayraktar TB2 SİHA’nın kanat altında, Roketsan üretimi MAM-L ve MAM-C mühimmatları da görüldü. Türkmenistan’ın, birinci etapta 6 adet Bayraktar TB2 SİHA tedarik ettiği kestirim ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2021, 21:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3