Çocuk istismarına İspanyol kadınlar da katılmış

Çocuk istismarına İspanyol kadınlar da katılmış
banner23

Fas'ta son yıllarda, özellikle ülkeye gelen ve yoksulluk ile cehaletten yararlanan yabancılar tarafından çocukların cinsel istismara uğraması ilgili birçok vaka ortaya çıktı.

Bu durum, Fas’ın seks turizmi için bir rota olarak nitelendirildiği bir olgu haline geldi.

"Tanca pedofilileri" olarak bilinen son vakada, İspanyollar tarafından yönetilen, Tanca’daki evsiz çocuklara hizmet veren Mary Center isimli sivil dernekteki Faslı çocukların İspanya vatandaşları tarafından sistematik bir şekilde istismar edildikleri ortaya çıktı.

Olayın basına yansımasının ardından ’ta büyük şok yaşandı.

Bu dernekte kalan Faslı (19) bir genç, Felix Ramos adında bir İspanya vatandaşını, Avrupa'ya göç etmesine ve orada çalışmasına yardım etme karşılığında altı yıldan fazla bir süredir la suçladı.

Faslı genç, ayrıca burada başka İspanyol vatandaşları tarafından da istismar edildiğini söyledi.

Organize Şebeke

Bu olayların arkasında sokak çocuklarının durumundan yararlanan ve onları fuhuş alanında kullanan şebekeler bulunuyor.

Independent Arabia’ya demeç veren Çocuğuma Dokunma Derneği’nin Başkanı Necat Enver, 13 yaşından bu yana, İspanya’nın Marbelle şehrinde televizyon kanalı olan ünlü bir İspanyol vatandaşı tarafından cinsel istismara uğrayan Faslı gencin davasıyla ilgilendiklerini söyledi.

Enver, şu anda gözaltında olan İspanyolun, Mary Center’da kalan küçük kurbanlarına yardım etme karşılığında cinsel istismarda bulunduğunu ve ünlü arkadaşlarının da katıldığı seks partileri düzenlediğini dile getirdi.

Enver, sadece erkeklerin değil, İspanyol kadınların da bu cinsel istismar olayına dahil olduklarını belirtti.

Çocukların istismar edildiği seks partilerinin lüks otellerde düzenlendiğini aktaran Enver,  kurbanlarının kaliteli restoranlar ve barlara götürüldüğünü ve sokak çocuklarının durumunun istismar edilmesinin ardında organize bir şebeke olduğunu ifade etti.

Söz konusu Faslı gencin kendisini susturmak isteyen maskeli insanlar tarafından işkenceye maruz kaldığını kaydeden Enver, masum çocuklara yönelik bu acımasız davranışlara son vermek için adli soruşturma başlatılması gerektiğini vurguladı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18