ÇİPRAS HEMEN ÜLKESİNE DÖNDÜ (VİDEO HABER)

Yunanistan'ın başkenti Atina'nın yaklaşık 25 kilometre Kuzeydoğusunda bulunan Penteli'de, ormanlık alanda yangın çıktı. İtfaiye ekipleri ve gönüllüler yangını söndürmeye yardımcı oluyor. ( Ayhan Mehmet - Anadolu Ajansı )

ÇİPRAS HEMEN ÜLKESİNE DÖNDÜ (VİDEO HABER)
banner23
Yunanistan’ın başkenti Atina’nın batısında üç ayrı bölgede başlayan orman yangınlarının kontrol altına alınamaması sebebi ile devlet alarm durumuna geçti. Bosna-Hersek'e resmi ziyarette bulunan Başbakan Aleksis Çipras'ın ise yangın nedeniyle ziyaretini yarıda keserek Yunanistan'a dönme kararı aldığı öğrenildi.

Şehrin 25 kilometre kuzeydoğusundaki Penteli ve Mati bölgelerindeki ormanlık alanda başlayan ve hızla yayılan yangının civardaki rafineriye ulaşmasından endişe edildiği ifade edildi. 50 itfaiyeci ve 20 yangın söndürme aracının sevk edildiği bölgede bazı evlerin yandığı ve mahsur kalanların olduğu belirtildi. Sahil bölgelerinde bulunan insanları kurtarmak üzere Yunan Deniz Kuvvetlerine ait çıkarma gemisinin harekete geçtiği aktarıldı.

Atina'nın 50 kilometre batısındaki Kineta bölgesinde çıkan yangın da kontrol altına alınamadı. Yangın sebebi ile Atina-Korinthos otobanı trafiğe kapatıldı. Yangına 200 itfaiyeci, 65 yangın söndürme aracı, 4 uçak ve 7 helikopter ile müdahale edilmeye çalışıldığı öğrenildi.

Yunanistan Kamu Güvenliği Bakanı Nikos Toskas, yangınların kuşku uyandırıcı olduğunu belirterek, kundaklama ihtimalini incelediklerini açıkladı.

Yangın sebebi ile Atina'daki Eleftherios Venizelos Havalimanı'na gelen bazı uçaklar diğer havalimanlarına yönlendiriliyor.

 2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Yunanistan devlet televizyonu, başkent Atina’nın yakınlarında çıkan ve hala kontrol altına alınamayan orman yangınında 2 kişinin yanarak can verdiğini duyurdu. Yunanistan basınına yansıyan diğer haberlerde ise 25 kişinin yaralandığı ifade edildi.

https://video.ucankus.com/ynstxcvf.mp4
Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2018, 00:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18