Sağlık çalışanlarına saldırı!

Gaziantep'te, yaklaşık 20 kişilik bir grup, özel bir hastanede hayatını kaybeden yakınlarının ölüm raporuna 'corona virüsü' yazılmasını istemeyerek, sağlık çalışanlarına saldırdı. Biri hemşire 3 sağlık personelinin hafif yaralandığı saldırı güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedildi.

Sağlık çalışanlarına  saldırı!
banner23

Olay, Çıksorut Mahallesi’nde bulunan özel bir hastanede meydana geldi. İddiaya göre, Mehmet Ali K.(71), corona virüsü testinin pozitif çıkmasının ardından özel hastanede tedaviye alındı. 15 gündür yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Mehmet Ali K., bugün öğle saatlerinde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. 

20 KİŞİNİN SALDIRISINA UĞRADILAR

Ölüm haberini alarak hastaneye gelen yakınları, Mehmet Ali K.’nın ölüm nedeninin hastane kayıtlarına ‘corona’ olarak yansıyacağını öğrendi. Bunun üzerine ölen kişinin yakınları ile sağlık görevlileri arasında tartışma çıktı. Sağlık görevlilerine ölüm nedenine ‘corona’ yazılmasını istemediklerini söyleyen Mehmet Ali K.’nın yakınları, bunun mümkün olmadığının söylenmesiyle taşkınlık çıkarmaya başladı.  Yaklaşık 20 kişilik grup, tartıştıkları ve kendilerine uyarılarda bulunan sağlık görevlilerine saldırdı. Saldırıda 1’i hemşire 3 hastane görevlisi hafif yaralandı. 

SALDIRI KAMERAYA YANSIDI

Güvenlik kamerasına da yansıyan olayda; hasta yakınlarının hastane çalışanlarına saldırıp vurması ve kargaşa anı ile bir kadının demir korkulukla bilgisayar ekranına vurması dikkat çekiyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18