Değişim fırtınası

DEĞİŞİMİN FIRTINASI

Bir olayın üzerinde ne kadar durursak o kadar işlevini çözebiliriz. Formüller kişinin kendi frekansıyla alakalıdır. Çözümü ise: ona odaklı kalarak hareket ederiz. Değil ise, değişen değişimleriyle değişmemesinden daha iyi neticeler elde edebiliriz.

Beyinimizin hareketli düşünceleri neye odaklıysa onu yaratmaya başlar. Hücrelerimizin kendi dilinden algılamaya ve bir biriyle bağlantı kurabilir oluşlarından hayat derslerimizi çıkartırız.

Her birimizin dünyası bir olsada değişkendir… her birimize ayna tutabiliyorsak şanslıyız… her birimize ders verdiğimizi düşünürsek öğrendikçe güçleneceğimizide görebiliriz… sebep, neden ve sonuçları gözlemledikçe altından çıkacak “olumlu olanı ayıklar, olumsuz olanı araştırır, değişmesi için imkan yaratırız.”

Kendi “Dilin”den senin gibi düşünen kişiler anlar!..

Tezatlıkların bir birini dengelediği gibi olaylara bakarsak kimsemizin bir birimizle eşit olmadığından yakınarak kendi dünyamızı keşfederiz. Her bireyin ahenkli, dengeli ve uyumlu olması imkansızdır gibi görünsede değişken olan kişiliklerimizin kiminle nasıl dans edebileceğini bilemezsiniz.

Oysa, çevresindeki farklı kişiliklerin oluşumlarından bir birlerine aktardıkları, yansıttıkları, frekans ve titreşimleriyle yol alacaklardır.

Bugün değişimine kimin katkı koyarak seni güçlü kılmışsa sebep her ne olursa olsun “Teşekkür” et!..

Neyin olduğunu, neye ihtiyacın olduğunu ve ne olduğunu sana seni anlatan titreşimlerindir. Benzer benzeri çekerken sebepsiz olmayan karşılaşmalarımızı gözden geçirelim. Birileri çıkıp ta sana seni anlatıyor ise sen de bunu görmeyi seç!..

içsel huzuru mu arıyoruz? O halde biraz’ da bencil gibi görünsek’ de buna değecek olduğunu zaman sonra anlamaya başlarız.

Her gün değişen hücrelerimiz ile yaşamaya çalıştıkca evrim geçiririz. Dünkü ben bugün değilim derken konduramadığımız yaşımız ile birlikte değişen fiziksel, zihinsel, duygusal, Ruhsal hayat bağlarımızdır ve o da değişken olur. Bir anımızın diğeri ile benzemediğini net görebiliriz.

Duygusallığınızın önüne geçen değer ve sevgiden bir haberdarsınız. Hiç bir şekilde kendini düşünmedikçe başkalarına daha başka neler yapabilirimi sorgularsınız. Oysa her şey olması gerektiği kadar olabilir. Olacağa varır ve isteklerinizin de önünde sınırları zorlamadan durabilmek gerekir.

Gereksiz harcamalarda bulunmayız ama birlik içerisinde olamazsan olması için diretemez, olacak olanı daha iyi hale getirerek hayatını rahat, huzurlu belkide bencil gibi yaşamaya başlarsınız.

Kitabınıza uygun olanlarla değer ve sevgi her zaman ön planda olmalıdır. Bugün senin için her ne yapabiliyorsam bundan daha iyi, daha güzel başka neler mümkündür gibi düşüncelerle zihnimizi kurcalayalım. Elbette bir formülü vardır. Hiç birimiz kendimizden ödün vermeden hayatı anlamaya, dolu dolu yaşamaya hakkıdır. Ancak: fiziksel olara kendini ne kadar iyi tanıyorsun? Zihinsel olarak kendini ne kadar güçlü kılabiliyrosun? Ruhsal olarak birden fazla bölünmeler yaşamaktansa tam ve bütün olmayı ne kadar çok istediğiniz ve kendinizle, seçimlerinle hareket eder olduğunuza inanıyorsanız yaşamınızın bir ucundan tutmuşsunuz demektir.

Dilediklerinizin gerçeğe dönüşmesini istiyorsanız kendiniz için de hayatı anlamlı kılarak bunu önce kendin görmelisin. Rahat, huzurlu, sağlıklı, güzel düşüncelerinizin her şeyden önce içsel olarak ve hissel olarak minnet duygularınız kabardıkça bundan sonra yapacaklarınızın kendinize bonus olarak geri dönüşümü olmasını görebilirsiniz. Sen iyi olursan seni sevenlerin daha mutlu olacak. Sen güçlü oldukça değerin ve sevginle yansıyanın çevreni şifalandıracak. Sağlıklı yaşamın anahtarı fiziksel, zihinsel, ruhsal ve duygusal kendini sıkmadan yaşamaktır. Anahtarı ve çözümü de olumlu düşüncelerinle sevgin ile bakış açını değiştirmektir…

zor gibi gelsede arayışta olduğunuz unutmayın kendinizdir. Kapalı bir kutuyu nasıl o hale getirmişsen şimdide “Sabrı” çözdükce “Zamanı”nı harcarken içindeki “değerini, önemini, sevgini, kıymetini “ daha iyi anlayarak bir daha ayni hatayı yapmamayı öğrenirsin. En zor deneyimin kendini çözmektir. En keyifli olan ise içindeki kendinle tam ve bütün olurken barışmaktır. Sevmek, onu herzaman severek beslemektir…

YORUM EKLE

banner1

banner19

banner3

banner18