Birbirimizden derslerimizi alarak uyanışa geçeriz

Kimin için dilediğin kendin içindir. Hangi açıdan nasıl baktığındır özündeki his, veya duygunda yerleşenin geçmiş inançlarınla, yarattığın inançlarınla özümsemeye başlarsın.

Karşılaşmalardan çıkartacağın sonuçların her birinin geçmişinle ne alakası olur diye düşünürken bulunduğun ortamlarda yansıyan küçük bir olayın sana seni anımsattığını hissederek birden silkelenebilirsiniz. (O sahneyi daha önce yine yaşamışsınız lakin farklı bir kimlik ya da başka bir ortamda.)

Hayatımızı bir döngü içerisindeki girdapla özdeşleştiririz. En yakınımızdaki kişilerin değerlendirdiği şimdiyi “sen daha önce farklı bir düşünce ile çoktan yaratarak yaşamışsın”. Şimdikiler farklıdır desende O’ senden farklı olabilir ama, karmanın bir parçası ise sendeki his ile “önemli” hale getirirsin.

Her birimizin başka kimliklerle başka hayatlardan gelme olabileceğimizi düşünmek istemeyiz. Doğrusuda şimdiden nasıl dersler çıkartmaktır oysa. Bir de geçmişi zihnimizde yoklayacak olursak ne zaman geleceğimizi nasıl yaşayacağımızı bilebilir miyiz?

Öyle bir an gelir ki sen kendini kendinde aramaya devam edersin ve öyle bir an gelirki hayatın anlamını anlatan hayat hikayene daha çok sarılır ve önemli hale getirebilirsin. Zamanlar sonra seni kendinle geleceğin arasındaki bağının gücüne sarılışını anlatan hikayelerin ile gülerken görebileceğin akıl mantık, zihninin nasıl çalışarak seni önemli yaptığını farkettiren nesneler, objeler, olayara, kimliklere, şahıslara rastlarsınız. Her birinin önemi ve değeri artmaya başlar kendi gözlerinde.

Ilk kez gittiğin bir yerde biri senin karşına çıkar ve “seni daha önce yine gördüm der buralarda. “Hayır ilk kez geliyorum” desende “Yok emnim” diye bir de kendinden emin ifadeler kullanarak sana “deli mi bu” dedirtedebilir.

Oysa her bakış, görüş ile seni beni veya bizleri birden çok farklı yerlere götürecek algı, şuur, bilinçle bölünmüş ruh parçacıklarımızla bir araya geyirecek o güç: içimizdeki hayatların zincirleme bir birleri ile ulandığını zamanla anlatan, anlamlı hale getirecek insanlarla ilişki içinde olabiliriz. Bundan daha başka neler mümkündür? Farkındalığını güçlendirdikçe daha fazlasını merak ederek çevrene bakmaya başlarsın. Hangi açıdan olaylara nasıl bakarsan bak! Taşıdığın duygun ile değişmesi gereken inançlarının gün ışığına çıkışından uyanışa geçersiniz. Öreğin: başıma gelen bir olayda içimdeki merhamet ile ardından öncesinde yaşadığım bir olayı bana anımsattıran hikayem: Kafenin birinde cam kenarında yemeğimizi yerken iki küçük çocuk cama yapışmış acınaklı bir halde yemek dileniyorlar. O an taşşıdığım duygumda yer eden “içerlenme, açlığın çok kötü olduğunu, Allaha kimseyi aç bırakmaması için diledim durdum. Yemeğimiz bitene kadar camda yapışılı iki küçük çocukla göz göze gelmemek için başımı çevirdim. Nerdeyse taciz ediyorlar ama hiç bir görevli bunları uyarmak için görmüyordu bile. Bir porsyon yemek alıp onlara paylaşmaları için dışarıya çıkıp verdiğimizde birden fazla olduklarını gördük. Içimdeki his değişirken “bunlar çete mi?” diye içimden geçirdim. Otele gidene kadar bir çocuk peşimden kapıya kadar gelirken bir de babası peşimize takıldı ki “çocuğa para ver” diyerek biryandan da azarlıyordu…

Benim için: Kimlilerden çıkartacağımız sonuçların her biri başka bir senaryo idi. Her birinin hangi açıdan olaylara nasıl bakıp değerlendirdiği de öyle ve hiç kimseden bir meded ummadan hayata sıkı sıkıya bağlı kalıp hayatta kalmayı başarmak çözüm değildi sadece. Son derece önemli ipuçlarını da beraberinizde bunca zaman taşıdığınızı ve ayna görevi yaparak bize kendimizi yansıtan birbaşka hayat sunuyorlardı. Kimin için kimlere nasıl bir yaşam sunarsan senin içindeki de o olurdu bana göre. Hissedilen ve inandırdığın kendini görebilmek gerçekten önemliymiş. Bugün atacağın bir adımda sana benzer olmayanla “bir bütün hale gelemezsin”. Dünyanın yuvarlak oluşu ve her bir kıtaların bir birinden bağımsız kendi yaşantısı, döngüsü içindeki çizgilerinde yaşarken daha başka neler görüp geçirdiğini sorgulamaya başlarsın. Anımsadıkça anlamını yitirmeye ve daha çok kendin olmaya başlarsınız.

Hayat başlangıcınızla birleştirilen ve bugüne kadar olan her bir bağların genetik kodlarından türeyen yaşamınızın anahtarı ile ulandıkça uzayan karmalar… şimdinle kendini anlamlı kılacak gücüne sahip olursan seni her bulunduğun yerden daha yükseklere taşıyacak birden çok karmalarınla tanışmaya başlarsınız.

Şimdi şu anda buşunduğun ülke, yer, kişiler şahıslarla olan tüm enerji bağımı, eterik kordon bağlarımı, enerji bağlarımı kesiyorum kesiyorum kesiyorum. Almam gereken derslerimi aldım ve bitti teşekkür ederim. (olumlama)

Her nerede olursak olalım her birimizin birbirimizden alıp vereceği derslerinden uyanışa geçeriz.

YORUM EKLE

banner1

banner19

banner3

banner18