Beklentilerinle yaşamaktan vazgeç

Hangi ilginç bakış açınla hayatı nasıl değerlendirdiğini kimse senden iyi bilemez belki. Ancak, hayatının renkleri seni ele verdikçe irdelenmiş gemiş ve geleceğe olan tutkunun, bağımlılığının renklerini sana seni anlatan yansımalarınla belli edersin.

Bir enerji içerisine kapılıp gideriz ve kendi tarzımızı yakaladığımızı sandığımız, huzurla bütünleşmeye çalıştıkçada bize benzeyen kimlikleri de üzerimize çekermişiz biz farkında olmadan meğer. Hayatın anlamlı anlamsız farklı başkaların değerlendirmeleri ile kendi kimliğimizle bütünlesenk de, bizden uzakta hayatın bir yerinde farklı yaşanmışlıkların izlerinin yansıttıldığından o yöne uzanan yollarımızda kendimizi ararız. Bize benzeyen yaşam her neredeyse orda olmayı arzu ederiz. Bu dünyaya neden geldim veya misyonum nedir? gibi dünyaya karşı görevini yerine getirmeye çalışarak zamanı kendimizden çalmamalı. Nedeni ise: her yansıyanın bugün sendeki etkisi ne olurdu? Nasıl bir hayatı sahiplenmeye niyet ederdin:? Kim bilebilir ki o enerjinin sana uyumlu olup olmadığını O’da kendinden başka.

Sözleşmeler kişiselleştirilir genellikle. Ve, kendi üzerine çektiğin dileklerin, istek, arzu, talebin ile başka açılardan görmeye başlarsın kendini.

Toplum için bir şeyler yapma dürtüsü birçoğumuzda da vardır. Genellikle almayı pek bilen toplum olmadığımızdan göründüğümüz gibi değil de görünmek istediğimiz şekilde yansıttığımız kendimizi kandırıyoruz. Eğer birinin br yerden kendi gerçeği ile bütünselleştirildiğini bilirsek bilinçli yaklaşarak hayatımıza birikimlerimizle şekillendirileceği yerde anı yaşayarak sanki o an şimdiyi yaşıyormuşuz gibi durağan olanı farklılaştırırız.

Geçmişi daha başka açıdan yaratmaya başlıyoruz aslında. Kendini keşfettikçe hayallerini gerçekleştirebileceğin düşünceler elde etmeye ve o yöne yönelerek daha başka neler yapabileceğini ararsın. Deneme yanılmalar ve birikimlerimizin tümü bizi olağan dışı yaratımlara doğru sürükler. “Toplum ne ister?” diye düşündükçe kendini bulursun.

“Ben ne yapmayı seçiyorum? Beni en çok neyin mutlu, huzurlu kıldığını keşfettikçe onu dilemeye başlar ve yaratırız.” Gelip geçen zaman içerisinde bir şey olmuyorsa olacak gibi görünmesede değişen inançlarınla beklentiye girmemeyi öğrenir kendin için farklı bir arayışa yönelerek telafisini sağlarsınız. Yaşadığımız dünya bizim okulumuzdur ve her gün, her an, her saniyeler de kendimize gelerek farkındalığımıza farkındalık katarak ilerleriz.

Toplum için bir şeyler yapmadan evvel kendimiz için yapacaklarımızdan doyuma ulaşabilmek çok daha fazla imkanları sağlamamıza neden olacak.

Hayatında onca yapmak istediklerin varken kendinden daha çok başkalarına ödün vermen, kendini ikinci plana iterken değersizleştiriyorsun. Bazı hayatın formülünü keşfettikçe anlarız ki herşey tam ve bütün olduğunda dengede olur. Kimse için bir şey yapma demiyorum herkes için en iyisi olması açısından kendinle tam ve bütün olabilmek gerekir. Eğer paraya ihtiyacın varsa başkasına para veremezsin… sevgiye ihtiyacın varsa başkaına sevgini aktaramazsın. Kendinde olan gibi insanları hayatına çekersin ve her biri senden sana parçalarını aktararak uyandırmaya çalışır. Ne kadar çok görünmek istediğin şekilde görünsende yansıttığın senin gerçek yüzündür o frekansla korkularını yaşamaya başlarsın.

Gelecek için gerçekleştirmek istediğin hayat yaşam raporunda kişisel kilidinin değiştirilmesi gerekir.

1. önce ben demeli…

2. (ruhsal) kapıların daima açık olsun: ruhsal, duygusal, hissel olarak kendini kabullendirdiğin her yansımalardan dersleini alarak şekillendirmeye başlayacağın değerin oluşturulur.

3. (tabularını, olumsuz inançlarını, blokajlarındaki ) kilidi kırarak içeriye girmektense sevgiyi enerjisini kullan.

4. bağışlanılmayı bekleyen önce sensin. Sonra ardındaki kayıpların, acıların, isyankarlıklarınla devam et.

5. sabırlı olmayı seç! Her birinin bir nedeni vardır. Her bir neden ise seni daha olgun yaparak uyandırdığı duygu, düşüncelerin, algılarındır. (her düşüşten sonra ayağa kalkışımız daha güçlü olur) 6. saplantılar acıtmaya başlar lakin, hangi amacını irdeledikçe kendini görmeye başlarsan onu yap.

- Sabır: değişiminin en zor seçimlerinle seni sınar. Ama ardından güçlenirsin...

- Denge: kabullendiğin olaylarda birlikte yürümeyi öğrenirsin.

- Uyum: ahenkli dans etmeye benzer. Ritmi tutturdunmu gerisi kolaylıkla gelir.

- Affetmek/ bağışlamak: olanı olduğu gibi kabullendikçe sevginin naıl bir his olduğunu anlarsın.

- Kabullenmek: önce ben demeyi sana öğretir sonrasında yüzleştirildiğin kendinle duygularını nötürlersin.

Tüm yaşam bize kolaylıkla eğlenceli olarak geldiğinden sadece kendini sevmek dahi yeterlidir. Kilidi kıracağınız anlamında olur çünkü sevgi enerjisi, her engeli aşmanıza yardımcıdır. Özdeki kilidi kırabilmek istersek eğer: O’ zaman çok meşakatli yollarda geçerken tüm geçmiş yaşantılarınızı elden geçirerek süzgeçten defalarca eleyerek, yıkayarak arındırdıkça anlamını yüklemeye başlarsınız.

YORUM EKLE

banner1

banner19

banner3

banner18